Zewnętrzny css i kodowanie znaków

(Kojot) #1

Próbuję stworzyć stronkę w EdHTMLu i napotkałem na 2 problemy:

1. Muszę ustawić kodowanie znaków na ISO-8859-2 i nie mogę wpisać ś, ani ą, pozostałe polskie znaki wydają się wyświetlać dobrze.

2. Próbuję dodać zewnętrzny plik .css jako arkusz stylów w ten sposób: i w tym dokumencie html wyświetlają się wszystkie zdefiniowane w arkuszu style.css style oprócz tych zapisanych pod znacznikiem body.

(system) #2
  1. Nie używam już tego edytora, ale tam było coś takiego jak...w jakim kodowanie wyświetlić kod (ma być windows). Polecam jednak edytor KED2.

2. O ile pamiętam to zewnętrzny plik ze stylami ma pierwszeństwo nad tymi pod body, może coś je nadpisywać w stylach. Wyjściem jest wszystko dać w zewnętrzny plik .css .

(Airborn) #3

odwrotnie: zewnętrzny plik,

i to zdecydowanie najlepszym wyjściem :slight_smile:

(Kojot) #4

Tak zrobiłem od razu, ale widocznie był jakiś mały błąd w pliku .css, bo stworzyłem go od nowa.

A jeśli chodzi o kodowanie znaków to przeglądarka już wyświetla dobrze, przekonwertowałem tekst narzędziem z EdHTML-a, ale w edytorze nadal jest nie tak. Myślę, że mam problem z językami w Windowsie XP, bo już pisałem w osobnym temacie, że niektóre funkcje z menu są wyświetlane w języku angielskim, a niektóre w polskim.