Zewnętrzny czytnik kart pamięci - do czego służy?

Szukałem na necie, ale nic praktycznego nie znalazłem jeśli chodzi o funkcjonalność zewnętrznych czytników pamięci. Mam zamiar przedłużyć Neostradę i akurat wypada na nagrodę zwaną: czytnik kart zewnętrzny i kartą pamięci SD. Obecnie posiadam karte pamięci w aparacie, tylko nie wiem na ten moment (pisząc to :smiley: ) czy jest ona SD ( będzie mi potrzebna do nawigacji GPS ) czy SDHC :slight_smile: , ale nie o to chodzi - piszę to tylko w celu wyjaśnienia, że w razie czego będę miał tylko 2 karty SD i SDHC i teraz mając te dwie karty, to czy mi się opłaca mieć ten czytnik :?: co on tak w praktyce oferuje , co można z nim ‘‘wyprawiać’’, jakie ma możliwości :?:

P.S.

Wiem co to jest czytnik kart i karty do owego czytnika, tylko chodzi mi o głębsze wyjaśnienie w zastosowaniu praktycznym tego czytnika. Napewno jest praktyczny taki czytnik dla kogoś kto ma różnego rodzaju karty, ale czy dla mnie :?: :expressionless:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_kart_pamięci i ich rodzaje.

Szczerze, jak możesz kup taki czytnik nawet i wewnętrzny za 15-20zł sobie jeśli Ci potrzebny rzeczywiście. A od Tp to uciekaj, przejdź do Netii lub innego operatora na linii TP. Za ta samą kasę będziesz miał porządną prędkość łącza (2x-8x).

Link nie działa.

Działa tylko cały wklej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_kart_pamięci

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_kart <- skrócony

FXJ , nie działa! Może to Ty wklejaj linki prawidłowo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Czytnik_kart_pami%C4%99ci a nie posiłkujesz się skr ó conym?

esc , czytnika używasz aby odczytać kartę pamięci w komputerze w celu przejrzenia/skopiowania jej zawartości. Np. nie musisz podłączać aparatu przewodem do komputera, używanie czytnika jest najczęściej wygodniejsze i szybsze.

jakiej marki masz aparat, sprawdzimy jaką prawdopodobnie masz w nim kartę pamięci.

FxJ jak już, działa, linki na Wikipedii mogą zawierać w nazwie polskie znaki i zostaną poprawnie przekierowane. Tak naprawdę to każdy działa, skrócony też prawidłowo przekierowywuje.

Nie trzeba też odłączać czytnika w taki prawidłowy sposób jak aparaty i inne ( bezpieczne usuwanie sprzętu ) :?:

a kartę mam w aparacie xD, może jeszcze zrobię zakup SD do nawigacji GPS.

Czytnik a zwłaszcza karty pamięci należy przed odłączeniem zatrzymać korzystajac z opcji bezpieczne usuwanie sprzętu.