Zewnętrzny czytnik kart SD

Witam. Dziś kupiłem nowy czytnik kart SD za kilka zł, z racji że poprzedni zakończył swój żywot. Po podłączenia do komputera z Windowsem XP jak to zawsze bywa zaczął instalować sprzęt. Jednak po zainstalowaniu nie wyświetliło mi zawartości karty, a jedynie Dysk wymienny “H” z rozmiarem 0 bajtów. Zresetowałem komputer, ale to nic nie zmienia. Gdy wsadzam sam czytnik bez karty wyświetla się to samo. Pomyślałem, że walnięty i reklamować trzeba. Podłączyłem go jednak do laptopa z Ubuntu 10.04 i od razy wyświetlił zawartość karty.

Poradzicie coś? Dlaczego na Ubu działa, a na XP nie? Jeśli to coś da, to na czytniku jest napisane SDHC card reader, ale karta jest zwykłą SD.

Pozdrawiam ;]

A jaki system plików ma karta pamięci?

Standardowo zwykle jest to FAT lub FAT32 ale niektórzy zmieniają go przy formatowaniu na NTFS (teoretycznie powinien też być widziany) lub na inne których windows nie widzi.

Tak na marginesie skoro już o tym wspomniałem to przy formatowaniu kart pamięci czy penów lepiej nie zmieniać systemu plików bo sprzęt może odmówić posłuszeństwa.

FAT32 jest. Na innym czytniku ta sama karta działa idealnie, od razu wykrywa i pokazuje zawartość.

Ja kiedyś na karcie 4GB miałem FAT16 a nie FAT32 :smiley:

Sterowniki do chipsetu zainstalowałeś?

Tak, instalowałem. W menedżerze urządzeń normalnie go wykrywa, tylko karty tak jakby nie… Ale inną kartę też wsadzałem i efekt identyczny.