Zewnętrzny dysk 1TB na usb 3.0

Witam

Mam laptopa, który ma pojemność 500 GB. Jak myślicie warto się pchać w te dyski zewnętrzne na usb 3.0 ? Jak z szybkością? Będzie taka sama szybkość jak na dysku, który mam w laptopie (WDC WD5000BEKT-22KA9T0)?

Hej,

Laptop nie ma pojemności. :slight_smile: Pewnie chodziło Ci o pojemność dysku twardego, w który wyposażony jest sprzęt. :smiley:

Wszystko zależy od tego, do czego potrzebny Ci taki dysk, w jakim celu chcesz go stosować i czy w ogóle posiadasz w laptopie port USB w standardzie 3.0.

Dużo zależy od tego, jaki dysk będzie zmontowany w obudowie, jaki kontroler USB będzie w obudowie zastosowany. Jakkolwiek by nie było, większe transfery uzyskuje się podtaczając dysk bezpośrednio pod kontroler SATA - podłączenie via kontroler SATA/USB zmniejsza szybkości transferu, więc na dobrą sprawę wydajność i tak będzie mniejsza niż dysku podłączonego bezpośrednio do kontrolera na płycie głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wiadomo że pojemność dysku… Mam w laptopie 2 porty usb 3.0 i jeden 2.0 :wink:

Właśnie mam taki dylemat czy kupić zamontować dysk SSD 128 gb a ten co mam 500 gb zostawić na gry i ważne dane, czy do kupić 1 TB na usb 3.0

Hej,

Pytanie, czy w komputerze masz więcej niż 1 zatokę na dysk twardy. Jeśli nie, to wymiana na dysk SSD może być nieco problematyczna. Dysk SSD będzie zmontowany w lapie, a dodatkowy będziesz zawsze podłączał przez USB, gdy będziesz chciał pograć? Jakkolwiek by nie było, nawet najwydajniejszy dysk talerzowy z interfejsem USB 3.0 wydajnością nie dorówna dyskowi SSD - różnice w uruchamianiu sytemu czy programów z takiego dysku są po prostu ogromne.

Pozdrawiam,

Dimatheus