Zewnetrzny dysk HDD czy SSD

Witam, mam pytanie czy jest sens kupować dysk zewnętrzny SSD? Chodzi o to że używam dysk zewnętrzny do poufnych danych i wiele tam mocno rozbudowanych plików Excela, wiem ze dysk SSD jest wiele szybszy niż HDD ale czy przez to, że działa to przez USB to prędkość czytania plików jest o wiele wolniejsza?

SSD jako dysk przenośny średnio się nadaje, ze względu na koszt GB.

Odzyskiwanie danych z SSD jest też trudniejsze.

Po USB 3.0 nie będzie specjalnie ograniczany. 

SSD albo duży pendrive będzie bezpieczniejszy. HDD ma części mechaniczne, jako przenośny jest bardziej narażony na uszkodzenie. Kwestia ile masz $ i ile GB potrzebujesz.

HDD jest bardziej narażony na uszkodzenia, ale to z niego prędzej odzyskasz dane niż z SSD.

Żeby uwalić wyłączony tradycyjny HDD to jednak należy się postarać. SSD jako przenośny? Moim zdaniem, bez sensu. Dla ciebie opcja o której pisze Odyniec.

Witaj,

Myślę, że póki co bardziej na zewnętrzne dyski nadaję się zwykły HDD, właśnie jak piszą koledzy wyżej ze względu na cenę. Jak będziesz go szanował i pamiętał, że masz na nim ważne dane to na pewno będziesz się z nim obchodził z należyty sposób. Dodatkowo możesz zakupić sobie jakiś bezpieczny pokrowiec, który “w razie co”, uchroni dysk podczas upadku. :slight_smile:

Są też bardziej wytrzymałe modele od standardowych. Adata ma ich trochę. Na pewno są sporo bardziej wytrzymałe od modeli slim.

Często wystarczy upadek z metra na twardą powierzchnię. 

To umieszcza się dysk w bezpiecznym miejscu. Nie da się całkowicie zabezpieczyć, bo musiałbyś z niczego nie korzystać.