Zewnetrzny dysk HDD czy SSD

(Hubgab2) #1

Witam, mam pytanie czy jest sens kupować dysk zewnętrzny SSD? Chodzi o to że używam dysk zewnętrzny do poufnych danych i wiele tam mocno rozbudowanych plików Excela, wiem ze dysk SSD jest wiele szybszy niż HDD ale czy przez to, że działa to przez USB to prędkość czytania plików jest o wiele wolniejsza?

(Odyniec_Stary) #2

SSD jako dysk przenośny średnio się nadaje, ze względu na koszt GB.

Odzyskiwanie danych z SSD jest też trudniejsze.

Po USB 3.0 nie będzie specjalnie ograniczany. 

(mszark) #3

SSD albo duży pendrive będzie bezpieczniejszy. HDD ma części mechaniczne, jako przenośny jest bardziej narażony na uszkodzenie. Kwestia ile masz $ i ile GB potrzebujesz.

(Odyniec_Stary) #4

HDD jest bardziej narażony na uszkodzenia, ale to z niego prędzej odzyskasz dane niż z SSD.

(witek-pl) #5

Żeby uwalić wyłączony tradycyjny HDD to jednak należy się postarać. SSD jako przenośny? Moim zdaniem, bez sensu. Dla ciebie opcja o której pisze Odyniec.

(Damian Nawrocki91) #6

Witaj,

Myślę, że póki co bardziej na zewnętrzne dyski nadaję się zwykły HDD, właśnie jak piszą koledzy wyżej ze względu na cenę. Jak będziesz go szanował i pamiętał, że masz na nim ważne dane to na pewno będziesz się z nim obchodził z należyty sposób. Dodatkowo możesz zakupić sobie jakiś bezpieczny pokrowiec, który “w razie co”, uchroni dysk podczas upadku. :slight_smile:

(Longhorn2009) #7

Są też bardziej wytrzymałe modele od standardowych. Adata ma ich trochę. Na pewno są sporo bardziej wytrzymałe od modeli slim.

(Odyniec_Stary) #8

Często wystarczy upadek z metra na twardą powierzchnię. 

(CrisPL) #9

To umieszcza się dysk w bezpiecznym miejscu. Nie da się całkowicie zabezpieczyć, bo musiałbyś z niczego nie korzystać.