Zewnetrzny dysk sieciowy-ktory wybrac?

(Lborun82) #1

witam

mam 5 kompow polaczonych w siec LAN.Sa na nich rozne systemy operacyjne win2000, xp, vista.

Chce kupic dysk sieciowy zeby zrobic backup i przy okazji zeby dzialal jako serwer, wymiana plikow, drukowanie itp.

Interesuja mnie pojemnosci 1TB.

Polaczenie przez USB 2.0

(Frog) #2

loki_82 , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(niezDarek) #3

http://www.allegro.pl/item454280706_dys ... a_ftp.html

ale napisz jaki masz budżet

(Lborun82) #4

witam

jaz ktos kupil za mnie: jest to dysk sieciowy maxtor shared storage II 1TB nie wiem czy to byl dobry wybor no ale trudno stalo sie:)

mysle ze wszystkie maja podobne parametry kwestia tylko:

jaka pojemnosc

jakie polaczenie czy przez usb czy fire wire

i z jakiego poziomu sie zarzadza czy przez zainstalowanego softa czy z poziomu przegladarki

tyle tylko wiem o tym

ale dzieki za rade

Prawda jest taka ze znajomy ma biuro i prosil mnie zeby zajac sie podlaczeniem tego

czy moglby mi dac jakies wskazowki?

wiem tylko tyle ze podlacza sie do routera a pozniej dalej idzie na wszystkie kompy instaluje softa...

tylko jak administrowac tym...

(Lborun82) #5

chodzi mi o to ze dysk jest podlaczony soft jest zainstalowany wszytsko smiga

jak ustawic zeby wszystkie kompy laczyly sie z dyskiem sieciowym podczas laczenia sie z www, drukowania, zeby pracowal jako serwer...jakiego uzyc programu do tego?

(niezDarek) #6

podam ci to co znalazłem na internecie niestety chyba tylko po angielsku sa instrukcje więc abys nie popełniła jakiejś gafy

pierwsze dwa kroki możesz ominąć, bo to banał