Zewnetrzny dysk sieciowy-ktory wybrac?

witam

mam 5 kompow polaczonych w siec LAN.Sa na nich rozne systemy operacyjne win2000, xp, vista.

Chce kupic dysk sieciowy zeby zrobic backup i przy okazji zeby dzialal jako serwer, wymiana plikow, drukowanie itp.

Interesuja mnie pojemnosci 1TB.

Polaczenie przez USB 2.0

loki_82 , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

http://www.allegro.pl/item454280706_dys … a_ftp.html

ale napisz jaki masz budżet

witam

jaz ktos kupil za mnie: jest to dysk sieciowy maxtor shared storage II 1TB nie wiem czy to byl dobry wybor no ale trudno stalo sie:)

mysle ze wszystkie maja podobne parametry kwestia tylko:

jaka pojemnosc

jakie polaczenie czy przez usb czy fire wire

i z jakiego poziomu sie zarzadza czy przez zainstalowanego softa czy z poziomu przegladarki

tyle tylko wiem o tym

ale dzieki za rade

Prawda jest taka ze znajomy ma biuro i prosil mnie zeby zajac sie podlaczeniem tego

czy moglby mi dac jakies wskazowki?

wiem tylko tyle ze podlacza sie do routera a pozniej dalej idzie na wszystkie kompy instaluje softa…

tylko jak administrowac tym…

chodzi mi o to ze dysk jest podlaczony soft jest zainstalowany wszytsko smiga

jak ustawic zeby wszystkie kompy laczyly sie z dyskiem sieciowym podczas laczenia sie z www, drukowania, zeby pracowal jako serwer…jakiego uzyc programu do tego?

podam ci to co znalazłem na internecie niestety chyba tylko po angielsku sa instrukcje więc abys nie popełniła jakiejś gafy

pierwsze dwa kroki możesz ominąć, bo to banał