Zewnętrzny dysk twardy - komputer już go nie widzi (RAW)

Witam,

Mam problem z zewnętrznym dyskiem twardym zamontowanym w odtwarzaczu multimedialnym Xtreamer.

Do tej pory podłączałem sobie Xtreamera poprzez USB do komputera (Windows XP SP3) i był on widoczny jako dysk wymienny i bez problemu mogłem wrzucać pliki na ten dysk jak i ściągać dane z tego dysku.

Dziś podłączam Xtreamera jak zawsze i komputer widzi go tylko jako dysk H: Zajęte miejsce 0 bajtów, wolne miejsce 0 bajtów, pojemność 0 bajtów, system plików RAW

http://images38.fotosik.pl/451/f0b9960d30bf5593.jpg

Dodam, że jak podłącze Xtreamera do TV to po bardzo długim czasie (wcześniej była to akcja błyskawiczna) da się wejść na ten dysk i widzi się zawartość tego dysku (nawet mi się udało odpalić jakiś film).

Co się stało? Jak to można naprawić? Nie chcę stracić danych.

Czegoś nie rozumiem: skoro wcześniej dane były na dysku, a teraz “tylko” zmienił się system plików na RAW to te dane i tak tam muszą być i musi być chyba jakiś sposób na ich odzyskanie?

Pytanie:

Dane, które są na tym dysku 2,5" przeniosłem z innego kompa z dysku 3,5". Na tym komputerze z którego te dane przenosiłem windows xp pro sp2 odpala się tylko w trybie awaryjnym i sprawa jest taka, że po przeniesieniu tych plików na nowy dysk ze starego dysku te pliki usuwałem (kliknięcie prawym i usuń / opróżnij kosz).

Jeśli nie uda mi się odzyskać plików z tego dysku, o którym była mowa od pierwszego wątku to czy jest szansa na odzyskanie tych plików, które były na tym starym kompie, ale które usunąłem poprzez kliknięcie prawym i usuń / opróżnij kosz? Dodam, że Do tej pory nic tam nowego nie zapisywałem - po prostu chciałem zabezpieczyć wszystkie dane wrzucając je na ten dysk, który padł :frowning: następnie je usuwałem bo chciałem zrobić porządek przed formatem, którego na szczeście z braku czasu nei zrobiłem

Z góry dzięki za pomoc

Skorzystaj ze świetnego programu do odzyskiwania danych EASEUS Data Recovery Wizard. Promocja ograniczona czasowo! Zobacz:

http://programyzadarmo.net.pl/2010/12/1 … #more-6673

tak oto kończy się wyjmując wtyczkę z USB, nie korzystając ZAWSZE z przycisku “odłącz bezpiecznie urządzenie”

odłącz bezpiecznie urządzenie - jak i gdzie się to robi? - serio nie wiem gdzie i jak?

ja robiłem wszystko zgodnie z instrukcją xtreamera i tak się niestety stało jak się stało - wyjdę z tego cało tzn. z danymi?

W zasobniku systemowym (koło zegarka) w prawym dolnym rogu, po podłączeniu urządzenia USB pojawia się “kontrolka”. Prawy przycisk myszy na tym -> Usuń bezpiecznie.