Zewnętrzny dysk twardy nie chce się wyłączyć

Witam :D.

 

Jak zapewne się domyślacie mam Win7.

 

Mam problem z moim dyskiem zewnętrznym pqi.

Nie wiem dlaczego na Win7 nie chce się on wyłączyć.

 

Gdy odłączam bezpiecznym usuwaniem sprzętu i wywala komunikat “Sprzęt może zostać bezpiecznie usunięty” to czekam, aż dysk się wyłączy.

Mija 1 min, 3 min, 5min, 10min i nic. Dysk nie chce się wyłączyć :(. Mimo, że wyskoczył komunikat bezpiecznego usuwania sprzętu.

 

Dodam, że na WinXP czy 8 wyłącza się prawidłowo.

Jest to spodziewane zachowanie od bodaj Visty. Wyłączanie zasilania mogło niekiedy prowadzić do utraty danych (buforowanie i takie tam), więc MS przerzucił odpowiedzialność za zatrzymywanie urządzeń na producentów.

 

Po prostu go odepnij i już. :wink:

 

Z tego, co widzę, przez edycję rejestru można przywrócić zachowanie z Windowsa XP:

Tłumaczenie co prawda maszynowe, ale fragment Ustawienia globalne jest raczej z tych zrozumiałych.

Dzięki :D. Pewnie się przyda. Sprawdzę jutro.

Napisz, czy działa, bo sam jestem ciekaw. :stuck_out_tongue:

Kombinuje z tymi wpisami rejestru :D.

Po angielsku? Ja widzę coś takiego:

Ustawienie globalne
Aby zastosować obejście globalnie dla wszystkich urządzeń USB wyliczanych Dodaj wartość REG_DWORD o nazwie DisableOnSoftRemove , która ma wartość 1 , do następującego podklucza rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub\HubG

    1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie regedit w polu Otwórz , a następnie kliknij OK .
    2. Zlokalizuj i kliknij następujący podklucz w rejestrze:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub
    3. W menu Edycja wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij klucz.
    4. Wpisz HubG jako nazwę nowego klucza, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    5. W menu Edycja wskaż polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie wartość DWORD (32-bitowa).
    6. Wpisz DisableOnSoftRemove jako nazwę wartości DWORD, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    7. Kliknij prawym przyciskiem myszy DisableOnSoftRemove, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
    8. W polu Dane wartości wpisz wartość 1 , a następnie kliknij przycisk OK.
    9. Zamknij Edytor rejestru.

Od siebie dodam, że powinno się dodatkowo zrobić restart systemu.

 

Jak namierzę coś innego, to dopiszę.

 

Edit:

Przeprowadziłem powyższą procedurę u siebie i efekt jest taki, że odmontowanie mojego staruszka WD Passport (ma ~7 lat i nie jedno już przeżył) powoduje jego wyłączenie. :jupi: Wcześniej, jeżeli mi się nie spieszyło, musiałem czekać aż łaskawie sam się zatrzyma i wejdzie w stan uśpienia (~10 minut).

 

Innymi słowy: u mnie działa! :wink:

Dobra dzięki jutro popróbuje :D.