Zewnętrzny dysk twardy nie działa w systemie Windows 11

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Albo oddaj do odzyskiwania danych. Albo, jeśli te pliki w sumie nie są warte okolic 1000zł, to możesz spróbować sam odzyskać dane. Jeśli napisałeś ten post, to oznacza, że takie odzyskiwanie jest obarczone ryzykiem utraty danych. W końcu, gdybyś wiedział co robić, to byś nie pytał, więc miej to na uwadze zanim coś zaczniesz robić.

Najbezpieczniej będzie zaopatrzyć się w jakiś nośnik (lub miejsce na innym dysku), o pojemności większej lub co najmniej równej pojemności dysku który chcesz odzyskać. Czyli jeśli to np. 250GB to potrzebne jest troszkę więcej miejsca, NP. 260GB.
Jeśli operację chcesz wykonać pod Windowsem, to pobierz darmowy DMDE. Jeśli pod linuksem, to Ddrescue (aczkolwiek, dzisiaj można już nawet na opak, ale nie będę mącił).

Mając np. DMDE, uruchamiasz soft, zaznaczasz fizyczne dyski, wybierasz po prawej ten z problemem. Po chwili pokaże się lister Partycje. Po lewej, pod napisem, dysk i partycje, są trzy poziome kreseczki. To menu, z niego wybierasz Utwórz obraz/ klonuj, wyskoczy okienko, i tam wybierasz ścieżkę na ten wolny nośnik (plik).

Potem klikasz ok. startujesz i robi się obraz dysku. Jak już obraz będziesz miał, to napisz, zobaczymy co z niego da się wyciągnąć. W każdym razie będzie można na nim bezpiecznie operować.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Przecież to jest bezczelna reklama tego konkretnego softu, który nie nadaje się przecież do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków…

Dlaczego uważasz, że to reklama?
To oprogramowanie mi pomogło.

Dokładnie to samo mogłeś zrobić całą masą darmowego softu. Nie widzę potrzeby kupowania oprogramowania firmy krzak, które jest stosunkowo ubogie. Zwłaszcza gdy na rynku jest darmowy soft lepszy i komercyjny w podobnej cenie, o wiele większej przydatności, do tego z możliwością wykonania wszystkich operacji w zasadzie przed zakupem, a zakup jedynie przyspiesza pracę.

1 polubienie

Próbowałem darmowego programu Recuva, ale jak się okazało, nie działa on z dyskami RAW.

Nie zauważyłem aby ktokolwiek tutaj polecił ci Recuva.

1 polubienie

Znalazłem to również w Internecie. Próbuję odzyskać moje pliki za darmo.

Podobno odzyskałeś pliki? Darmowe programy ci polecono, do tego takie, które są też wykorzystywane często przez profesjonalistów. Różnych programów w internecie masz zatrzęsienie, nie znając ich, można tak przeglądać tygodniami i w końcu stracić dane w ogóle.

1 polubienie

Wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę „Recovering raw data from hdd” i dodatkowo uzyć tej strony.
https://alternativeto.net/
Potem ewentualnie wyszukac opini o tym co chce sie wybrać

1 polubienie