Zewnętrzny dysk twardy - uszkodzony?

Witam,

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem dysku zewnętrznego firm WD o pojemności 1t. W dniu wczorajszy próbowałem podłączyć go do laptopa i jakie było moje zdziwienie i smutek kiedy zobaczyłem, że nie wykrywa mi go laptopku… po podłączeniu słyszę, że zaczyna pracować coś próbuje się kręcić ale wszytko kończy się jakimiś dziwnymi dźwiękami… pewnie uwalony? Niestety posiadam tam wszystkie moje i żony zdjęcia oraz masa fajnych filmów w super jakości :frowning:

Co mogę zrobić aby odzyskać dane? czy w ogóle wchodzi to w grę? Dysk jest na gwarancji ale nie chce go jeszcze oddawać bo mam cichą nadzieję na odzyskanie danych… Jeśli da się odzyskać to proszę o instrukcję co powinienem zrobić - najlepiej gdyby dało się bezinwazyjnie^^

pozdrawiam

Witam,

Próbowałeś podłączyć go do innego komputera ? Może to wina komputera nie dysku ? Jeżeli go w ogóle nie wykrywa to nie widzę sposobu na odzyskanie danych. Dziwi mnie to, że problem występuje w dysku firmy WD. Słynie ona z bardzo wysoko jakościowych i bezawaryjnych urządzeń.

Właśnie dla takich przypadków warto mieć więcej niż jedną kopię zapasową (najlepiej jedną poza domem na wypadek kradzieży), którą najlepiej przechowywać na serwerach jakiś firmy zajmującej się internetowym backupem. Przykładem darmowej usług jest Windows SkyDrive (wchodzący w skład usług Windows Live) oferujący dysk w “chmurze” o pojemności 25GB. Działa on wyjątkowo dobrze, szczególnie po ostatniej aktualizacji.

Pozdrawiam,

Xemidra

Niestety to nie wina komputera - gdyby tak było dysk nie wydawałby takich dziwnych dźwięków… musi być uszkodzony :frowning: podpinałem nawet pod TV - zawsze te same dźwięki i brak reakcji… a swoją drogą głupi byłem bo w lapku mam 500GB a zajęte 80… zachciało mi się wszytko trzymać na zewnętrznym wrrrrrrrr

Na pewno specjaliści odzyskali by dane a przynajmniej część ale tu znowu będzie pewnie trzeba zapłacić z 500zł i trace gwarancję bo będa go rozbierać…

Pierwsza sprawa jaki to dokładnie jest dysk.

Druga, jak faktycznie jest uwalony to żeby odzyskać profesjonalnie dane musiałbyś skorzystać np. z usług kroll ontrack z tym, że koszt odzyskania danych musiałbyś liczyć nie w setkach ale w tysiącach (2kzł +).

Uwielbiam czytać takie brednie.

Firm odzyskujących dane jest w Polsce mnóstwo i wiele z nich robi to nie gorzej od Ontracka, a na pewno taniej.

Jesli dysk wydaje dziwne dźwięki, to może mieć uszkodzoną głowicę/głowice.

Koszt odzysku w takim przypadku to wydatek co najmniej 800-900 zł plus koszt dysków dawców.

Podaj w takim razie gdzie ci odzyskają 500GB danych przy dysku z uszkodzonym talerzem za tyle :smiley:

Brednie to sam pierrrrr

Witam,

Mówiłeś, że dysk wydaje dziwne dźwięki ?

Wejdź na stronę WD i poszukaj tam (forum wsparcia, wsparcie techniczne) informacji co oznaczają poszczególne dźwięki. Będziesz w tedy wiedział co dokładnie się z nim stało.

Gdy oddasz go na serwis to zapytaj jakie jest prawdopodobieństwo naprawy nie naruszają danych na dyski oraz jaki byłby ewentualny koszt ich odzyskania.

Pozdrawiam,

Xemidra

reasumując sam nic nie zdziałam a takiej kasy nie wywalę… :frowning: DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC