Zewnętrzny dysk USB

Witam, dzisiaj zakupiłem dysk, pierwsze podłączenie było ok, ale potem podłączyłem do dekodera, nagrałem troche jakiegoś programu, a potem znowu podłączyłem do kompa, ale już wtedy go nie wykrywał, chociaż był widoczny w menedzerze urządzeń, potem wyłączyłem kompa na chwile potem próbuje znowu, ale tym razem pisze, że nie rozpoznano urządzenia USB, a potem, że wystąpiło niepowodzenie w instalacji sterownika, w urządzeniach i drukarkach pisze, “unkown device” i KOD: 43, pod dekoderem dysk działa normalnie, nie wiem ocb.

pomożecie ?

EDIT: dodam jeszcze, że dysk ma swoje zasilanie, nie przez USB, bo z tego co czytałem to to może być problemem, ale w tym przypadku to odpada.

System, płyta główna ?

Zainstalowane ponownie sterowniki do płyty głównej Chipset podczas podłączenia dysku ?

Jeżeli Windows XP to czy masz Windows XP Service Pack 3 ?

Sprawdzałeś podłączenie dysku pod inne porty USB ?

Mam Windows 7 home premium 64bit, na innych portach i drugim kompie z XP jest to samo

Jaki format - NTFS czy FAT32 ?

właśne kurcze nie wiem, raczej wydaje mi się, że był NTFS, ale przy pierwszym podłączeniu do dekodera, dekoder jakiś czas coś ustawiał, więc może być FAT32.

użyj tego http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html z listy wybierz swój dysk i usuń sterowniki stare i odnowa wykryc powinien system