Zewnętrzny dysk WiFi

Cześć.

Planuję zakupić zewnętrzny dysk bezprzewodowy (no, z jednym przewodem - zasilającym).

Znalazłem coś takiego.

http://sklep.tadu.pl/info/LDWMU651000&sid=5bb40f1c - tylko, że połowa tych opcji - pobieranie plików, może też pełnić funkcje AP jeżeli dobrze rozumiem, jest mi zbędna (po co dublować urządzenia, które już mam i płacić za coś z czego korzystać nie będę).

Ja potrzebuję urządzenia bardziej “prymitywnego” - włączam do prądu, wifi sie uaktywnia, wszystkie urządzenia w domu widzą dysk, wysyłam, ściągam z niego dane. Nic więcej :wink:

Czy ktoś z Was, ma może jakieś doświadczenie w tym temacie i mógłby doradzić coś dobrego? Coś jak WD My Book czy Seagate Freeagent Goflex home, ale bez kabli.

A może router z portem USB + dysk zewnętrzny na USB? Przewagą takiego rozwiązanie wydaje się być fakt, że po skonfigurowaniu dyndns’a dostęp do danych będziesz mieć nie tylko z sieci lokalnej, ale również z każdego miejsca na ziemi poprzez Internet.

Dysk mogę podpiąć do routera przez zwykły kabel sieciowy (takie rozwiązanie jest dodajże w WD). Jak mówię, nie potrzebuję kupować nowego sprzętu czy kombinować z łączeniem, etc. Jak “podepnę” dysk przez wifi, to również mogę mieć do niego dostęp z każdego zakątka ziemi :wink: