Zewnętrzny IP


(Tomek Zamlynny) #1

Witam

Łącze się do neta przez Ruter, moje pytanie jest następujące, czy warto mieć IP zewnętrzny stałe, jakie sa tego korzyści, a może straty??


(squeet) #2

Korzyści masz takie, że możesz u siebie na kompie postawić serwer i z niego korzystać. W sieci p2p będziesz miała highID...

Dla mnie minusem jest zdecydowanie mniejsze bezpieczeństwo, gdyż wszędzie tam, gdzie zostawiasz po sobie ślady bytu, do tej pory były to w wiekszości dane Twojego dostawcy. A teraz zostawisz swój unikalny IP...


(Tomek Zamlynny) #3

czy jak bede uzywał server proxy również bedzie się tak działo??


(Grebo) #4

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... wn%EAtrzne

http://skretka.net/forum/viewtopic.php?t=2815

http://www.frazpc.pl/b/95567


(123448) #5

chodzi ci o zmienne ip np. :? proxy są mało skuteczne jak natrafisz na wysoce inteligentą osobe która będzie chciała zobaczyć co masz na dysku i pogrzebać w twoich systemowych ustawieniach :wink: po prostu stosuj się do netykiety internetowej i przestegaj pewnych zasad zachowania standardów anonimowości :wink:


(Krzysiek21) #6

Dla chcącego nic trudnego,jak bedą chcieli cie dojsc,czy ktos bedzie chciał ci pogrzebac na dysku to proxy na nie wiele pomoze,zakłądajac oczywiscie iż ten ktoś ma bardzo dużą wiedza na ten temat,to dla niego to nie stanowi żadnego probleu.

Więc według mnie proxy żadnego bezpieczeństwa tak naprawdę nie daje,no chyba że mamy do czynienia z amatorem,wiec zamaskujesz się.


(Tomek Zamlynny) #7

czy ta funkcja zewnetrznego IP nosi drugą nazwę tworzenie serwera

??


(Esdedwa) #8

nie poniewaz serwer mozesz tworzyc na zew IP wystarczy ze odblokujesz porty na swojej bramie domyslnej w tym wypadku poniewaz jestes podlaczony do routera...Wejdz na opcje routera (zazwyczaj , 10.0.0.2 lub 192.168.1.1)

Znajdz opcje DMZ. - De-militarized Zone ktora przekieruje wszystkie porty na twoje lokalne IP i masz juz Zew IP.

100% korzysci 0% żałowania :smiley:

a zalety publicznego IP juz ci wytłumaczyli koledzy..


(Apollo Apollo100) #9

auuu....

nie lepiej przekierowac poszczegolne porty?


(Esdedwa) #10

Nie bo DMZ otwiera wszystkie .ja osobiscie wole miec wszystkie otwarte..


(Apollo Apollo100) #11

eksponuje - owszem, otwiera - nie.