Zewnętrzny napęd optyczny / nagrywarka DVD do laptopa i TV

Witam. Czy możecie polecić zewnętrzny napęd DVD, który poza laptopem, będzie również działał po podłączeniu do TV lub dekodera 3G (traktowany jako dysk zewnętrzny)? Miałam Lite-on eBAU108, ale niestety nie był kompatybilny. Po podłączeniu do TV - słychać było pracę nagrywarki, lecz ani tv ani dokoder nie widział jej. Wg konsultanta z infolinii (Toya), dokoder nie odczytuje napędów optycznych jako dysków zewnetrznych - warto było jednak spróbować. Ale może jest dostępny na rynku jakiś model, który działa po podłączeniu do TV?

Nie słyszałem jeszcze, żeby dekoder lub TV odczytywał w ogóle napędy optyczne zewnętrzne.

Możesz podłączyć DVD zewnętrze do TV, ja kiedyś tak używałem, ale musisz sam sobie zrobić takie DVD. Tzn kupić pudełko na 230V i do niego wsadzić napęd 5,25. Takiego sklepowego do Laptopa nie pociągnie ci USB telewizora. Dlatego w sklepach są np. takie obudowy na dyski HDD 2,5 z zasilaniem zewnętszym 12V i one są do telewizorów. W TV jest USB 2 0,5A. W prawdzie są też telewizory z USB3 to taki pociągnie - nie wiem jaki ty masz?

Hej,

Widocznie mało słyszałeś. :smiley:

Generalnie trzeba szukać napędu kompatybilnego z funkcją AV Connectivity. Mam nagrywarkę na USB 2.0 z Samsunga (nie jestem w stanie teraz sprawdzić modelu), ale jest wyposażona w taki tryb. Aktywuje się go po podłączeniu do TV i dwukrotnym kliknięciu przycisku wysunięcia napędu. Zamyka się tackę i TV pokazuje zawartość płyty. Jeśli dobrze pamiętam ma tylko problem z płytami niezamkniętymi. No i jeszcze jedna uwaga: testowane w trzema modelami TV Samsunga. Innych nie miałem w domu.

Napęd jak na przykład ten.

Takie ponoć też obsługują:

I jeszcze Samsung:

Pozdrawiam,
Dimatheus