Zezwolenia w Total Commander

Póbuje na moim laptopie w total commander nie kiedy kopiować pliki np. z pulpitu i wklejać do total commandera i wtedy przed przeniesieniem pliku wyskakuje mi take okienko:

commander.png

Natomiast gdy próbuje w total commander usunać jakiś plik np. txt, albo jpg, który dopiero utworzyłem to wtedy wyskakuje mi takie okienko:

total.png

Dlaczego tak się dzieje i czy można to jakoś zmienić by tak nie było ? - prosze o pomoc w tej sprawie.

Dzieje się tak, ponieważ masz włączony mechanizm UAC i pewne akcje mogące potencjalnie uszkodzić system wymagają podniesionych uprawnień.

A jeżeli pytasz dlaczego te okienka są rożne, to są różne, bo masz w TC zaznaczoną opcję kopiowania/przenoszenie plików metodą Eksploratora Windows. To drugie okienko jest o tyle “lepsze”, że na jakiś czas zapamiętuje, że działa się jako admin i nie trzeba klikać UAC za każdym plikiem.

PS. Mechanizmu UAC lepiej nie wyłączać. Mimo iż w internecie jest pełno “mundrych” i “genialnych” porad jak to zrobić, lepiej sobie odpuścić. To dodatkowa, całkiem skuteczna ochrona systemu przed szkodnikami.

Ale to jest troche denerwujące po ciągle się te okna włańczają jak chce coś skopiować, przenieść, usunać i dzieje się tak za każdym plikiem.

Moge to zmienić w tym oknie ?

Ukku.png

Potem jeszcze mi się pyta czy chce mimo to dokonać zmian na tym komputerze. Możecie mi jakoś pomóc ?

Nie musisz zmieniać tych ustawień dla całego systemu.

  1. Znajdź skrót do TC

  2. Kliknij PPM i wybierz Właściwości

  3. Przejdź do zakładki “Zgodność”

  4. Na dole zaznacz “Uruchom jako administrator”

  5. Kliknij OK

No okej teraz by było ale podczas uruchamiania się total commandera obraz mi się przyciemnia i wyskakuje mi inne okienko, w którym pyta mnie Czy chcesz następującemu programowi pozwolić na wprowadzenie zmian na tym komputerze ? - Tak lub Nie

I za każdym razem tak mam z tym oknem gdy klikne w ikonke Total Commandera żeby go uruchomić. I wybieram wtedy tak

Możecie mi pomóc żeby tak się nie działo ? :frowning:

Jak ci to bardzo przeszkadza, to wyłącz UAC w tym okienku, które podałeś wcześniej.

A gdybym chciał z powrotem włączyć UAC to gdzie mam wejść żeby to okno uruchomić ?

W ustawienia zabezpieczeń konta użytkownika i podciągnąć suwak do góry.

Ale gdzie to jest w panelu sterowania windows 7 bo znaleść tego nie moge :frowning: :frowning: ??

Start -> wpisz ‘kontrola konta’ i patrz na menu start