Zgasł ekran a system działa nadal

Witam. Przydarzyło mi się dość dziwne zjawisko. Nagle zgasł ekran laptopa, system działał nadal i odtwarzał muzykę. Nie mogłem wywołać menu start, aby normalnie wyłączyć. Pozostał reset. Ale system nie chciał się wyłączyć, przez kilkadziesiąt sekund. Ponownie nie chciał się uruchomić. Dopiero po kilku minutach zaskoczył i wszystko działa. Uruchomiłem NODA i usunąłem infekcję. Sprawdziłem aktualizację sterowników - jest ok. Przeczyściłem rejestr - jest ok. Usunąłem zbędne pliki. Uznałem sprawę za zakończoną, aż do teraz - ponownie ekran zgasł. Jednak tym razem uruchomił się od razu.

Proszę o radę - gdzie szukać przyczyny. Pozdrawiam

Używam Win 7 HP 64 bit. Karta Nvidia geforce GT 220M.

Nie masz czasem włączonego wyłączania monitora? :lol:

W opcjach zasilania nie włączałem. Gaśnie zarówno ekran laptopa, jak i dodatkowy monitor.

Karta graficzna sie przegrzewa jest to skutek wysokiej temperatury w lapku i karta sie wylacza i ekran gasnie ale inne czesci dzialaja gdybys go zostawil wylaczyl by ci sie po jakis 5 minutach Tez tak mialem na swoim lapku wymienilem chlodzenie i all dzialalo

Witam. Temperatura karty dochodziła zaledwie do 65 stopni, ale widocznie do Asusa to też dużo. Teraz ma około 55 - 58 stopni i jest dobrze. Przy okazji, jak poprawić chłodzenie w laptopie? Pozdrawiam

Kup podstawkę chłodzącą :stuck_out_tongue_winking_eye: 65 st C to tyle co nic w laptopie, wg mnie w normie. Najprawdopodobniej możesz mieć procesor graficzny do przelutowania, bo widocznie coś nie łączy. Naprawa ok 300 zł chyba, że masz gwarancję. W domu raczej tego nie naprawisz chyba, że masz lutownice HotAir i płynny topnik. Możesz jeszcze spróbować przeinstalować sterowniki na te najnowsze ale wątpię, że to coś da. Są tutaj: http://www.nvidia.pl/content/DriverDown … eForce%20M pod twój system i wersje (W7 x64)

Witam. Dzięki za pomoc. Sterowniki już pobrałem. Używam DriverMax, jestem na bieżąco. Od kilku dni, problemu nie ma a bieżąca temperatura karty = 55 stopni. Pozdrawiam