Zginęła mi ikonka Adblock Plusa z paska narzędzi

Witam wszystkich

 

Proszę pomóżcie mi. Od niedawna mam Adblock Plusa - jestem zadowolona z tego dodatku. Po lewej stronie na pasku narzędzi do wczoraj była czerwona ikonka. Potrzebna - na niektórych stronach trzeba Adblocka wyłączyć. Dzisiaj mi ikonka zginęła - tzn. dzis nie mam jej wcale. 

To dziwne, bo jak wchodzę w:  narzędzia - adblock - opcje , to odhaczone jest “wyświetlaj ikonę Adblock Plusa na pasku narzędzi”.

A ikonki wcale nie widać :frowning:

Próbowałam zmienić rozdzielczość ekranu (myslałam, że ma to jakiś związek) ale nie pomogło. Ikonki jak nie ma tak nie ma :frowning:

Czy ktoś może mi pomóc?

Malgorzata

Jak Firefox, to już mówię: - Klikasz prawym przyciskiem myszy na wolne miejsce nad paskiem adresu u góry i masz opcję dostosuj. Otworzy się okno i tam znajdziesz ikonę adblocka. Klikasz w nią nie puszczając lewego przycisku myszy i przesuwasz na pasek po prawej u góry. Puszczasz klawisz myszy i masz. Zamykasz okno dostosowywania i tyle.

Możesz również:  PPM na wolnym miejscu niebieskiego paska>Pasek dodatków. Ikona AdBlocka(i inne dodatki jeżeli posiadasz) pokaże się na pasku na dole ekranu.  Później możesz pasek wyłączyć, nie zawsze jest Ci potrzebny.

Niestety, ikony AdBlocka nie ma ani w miejscu wskazanym przez Bogdana (tam są ikonki: drukuj, historia, zakładki wytnij, kopiuj, itp),

a zaznaczając “pasek dodatków” wskazany przez xyzzyx, nie pokazał się żaden nowy pasek. Ja innych dodatków nie instalowałam, jedynie Adblocka.

 

I ikonki jak nie ma tak nie ma :frowning:

Może powinnam odinstalować AdBlocka i zainstalować go na nowo? 

Nie powiem że na 100%, ale prawie napewno pomoże. Często się zdarza że ponowna instalacja programu załatwia problem.   Czy pobierasz stąd:  https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adblock-plus/   ?     Sprawdziłem też u siebie sposób podany przez kol.

Bogdan_G  i faktycznie ikony AB nie widać.  moja metoda działa.

Tak - pamiętam, że pobierałam z tej wskazanej przez Ciebie strony. Zatem spróbuję Dam znać czy to zadziałało :wink:

Piszesz:

Gdy odhaczone, to nie ma ikonki. Zaznacz, żeby była.

 

Ja włączam i wyłączam dodatki, bo do pobierania czy tam inne takie, to sporadyczne uruchamiane, a czasem, przez te korzystanie z niektórych dodatków na życzenie, bywa, że znika ikona dodatku z paska narzędzi. Znajduję ją w separatorze “Dostosuj”.

Bogdan, odhaczone czyli “z ptaszkiem” - a precyzyjniej: zaznaczone :slight_smile: Więczaznaczone, że powinna się wyświetlać na pasku narzędzi, a jej nie ma.

Tak, znalazłam ro miejsce z dodatkami - można tam je włączać i wyłączać.

 

I teraz najdziwniejsze: usunęłam Adblocka z dodatków i zainstalowałam go na nowo. Sprawdziłam czy program działa - owszem, blokuje reklamy, ale w dolnym lewym rogu

nadal nie ma czerwonej ikonki. Przepadła na Amen :frowning:

Nic z tego nie rozumiem. Oczywiście by wyłączyć blokowanie mogę to zrobić poprzez: narzędzia - AdBlock - wyłącz blokowanie. ale za pomocą tej czerwonej małej ikonki było znacznie szybciej. No i była taka ładna :stuck_out_tongue:

Cóż, jak się nie da po dobroci, to trzeba zastosować metody siłowe :wink:

Ale może najpierw trochę “historii”, od kilku wersji ABP dla Fx jest przystosowywany do nowego wyglądu tej przeglądarki (z końcem kwietnia nowy, “słitaśny” wygląd przeglądarka Mozilli otrzyma) i w związku z tym nieco musiało się pozmieniać w samym dodatku.

Drugą sprawą jest to, że niektóre dodatki (jak nie wszystkie) po odinstalowaniu pozostawiają “śmieciowe” wpisy w Fx’ie, więc czasem samo odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie zmieniają… i w tym momencie przechodzimy do tych siłowych metod, odrobinę skomplikowanych (by nie tworzyć nowego profilu), ale zachowujących “porządek”.

Całość sprowadza się (przy odinstalowanym dodatku oczywiście) do przejścia pod adres about:config (domyślnie pojawia się ostrzeżenie z przyciskiem zapoznania się z “konsekwencjami”, dopiero po kliknięciu w przycisk pojawi się właściwe miejsce, czyli lista ustawień), odnalezienia wpisów rozpoczynających się od extensions.adblockplus. i ich zresetowaniu (prawy przycisk myszy na wpis i z menu wybranie “Resetuj”) oraz ponownym uruchomieniu przeglądarki.

Po dokonaniu tego, dopiero teraz można ponownie zainstalować dodatek, który od paru wersji swoją ikonę powinien pokazywać w gdzieś w okolicach paska adresu lub ewentualnie znajdować się w oknie dostosowywania pasków narzędzi.

Bardzo często spotykam się z bugami adblocka. Zauważyłem, że Firefoxowi rośnie po zainstalowaniu adblocka o mniej-więcej 100MB obciążenie RAMu, a sam adblick bierze jakie 18K RAMu. Włącza się menadżer zadań i można dokładnie sprawdzić wartości procesów. Dla mnie to było nie do przyjęcia. Jeden adfender blokował u mnie reklamy w komunikatorach i w przeglądarkach. To się instaluje na komputerze. Firefoxowi nie rośnie o te 100MB RAMu więcej, a nie zauważyłem, żeby były jakie blokowane allegro, czy YouTube.

ManieKMP, tego to ja już sama nie zrobię. Zaczekam na moją latorośl jak za kilka dni odwiedzi staruszków i dam jej zadanie do wykonania - wg Twoich wskazówek.

Bogdan, to teraz wiem dlaczego mój komp tak ostatnio zwolnił obroty… Nie sądziłam, że Adblok może to powodować.

Dziękuję Wam oraz xyzzyx za wszystkie wskazówki i pomoc. Może niedługo pojawi się ta czerwona ikonka w lewym dolnym rogu, tak jak niżej:

55568.png?modified=1327649601

A jak już ona się “odnajdzie” to na pewno dam Wam znać :slight_smile:

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam. Dobrej nocy Wam życzę

Małgorzata

Witam ponownie

Nie dało mi to spokoju (kobiety tak mają ;p) i wczoraj do późna próbowałam jeszcze poszukiwań zaginionej ikonki :wink:

Bogdan, tam gdzie kazałes szukać ikonki adblocka - poprzez opcję dostosuj. Tej ikonki tam nie było - pisałam wczoraj o tym. Ale jak wcisnęłam w tym oknie “domyślny układ” to się pokazała i przeniosłam ją na pasek. Nie wiedzieć dlaczego przeniosła się ona potem na prawą stronę. Nie byłam pewna czy to na stałe będzie, więc wczoraj już nic nie pisałam (a poza tym było już po 23.00). Dzisiaj włączam i sprawdzam - i jest! Wprawdzie po prawej stronie, ale niech już i tak będzie.

Chciałam w tym miejscu wkleić wycinek i pokazac jak ona wygląda po prawej stronie, ale nie przyjął mi z rozszerzeniem jpg, a nie potrafię inaczej tego zrobić.

Najważniejsze, że jest :slight_smile: Przy okazji nauczyłam się robić zrzut z ekranu w Viście :wink:

Dziękuję raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam Was wszystkich

Małgorzata

Wychodzi na to że to “że kobiety tak mają” to dobra cecha!. Zmienić położenie ikony możesz sposobem podanym wyżej przez Bogdana_G. Miłego weekendu.

Do zrzutu ekranu, danego obszaru, to najlepiej mieć na pulpicie mały program MWSnap

http://portable.info.pl/mwsnap-portable/

Wypakować, otworzyć folder, kliknąć prawym przyciskiem myszy na MWSnap.exe i utworzyć skrót na pulpicie, przeciągnąć skrót na pasek. Poustawiać, stabilne to, nie obciąża systemu, od razu może zapisywać do jpg, od razu też może zapisywać do obrazu np pod nazwą screen z kolejnym numerem zrzutu. Wypraktykujesz, to zawsze jest potrzeba coś uchwycić w necie itp.

W tym przypadku, to zawsze można korzystać z darmowego hostingu zdjęć, czy obrazów. Zapodaje się linka, np stronka:

http://vpx.pl/