Zgineło mi konto użytkownika na kompie?

Więc tak utwożyłem nowe konto też z uprawnieniami administratora i po wyłączeniu kompa i włączeniu jest tylko to nowe ? nie mam dostępu do Moja muzyka i obrazy co zrobić pomocy! !!

Tu masz jak przywrócić profil:

http://support.microsoft.com/kb/555473

Nie testowałem

A czasami nazwa nowego konta nie jest taka sama jak starego ?

Nie wiem czy by system na to pozwolił ale może sie coś potegowało.

Jakie masz konta sprawdzasz w Panel sterowania >> Narzędzia administracyjne >> Zarządzanie komputerem. Po prawej klik w Użytkownicy i grupy lokalne >>> Użytkownicy.

Tu można też usunąć dane konto, włączyć i wyłączyć (Klik na użytkownika>>właściwości)

Dostęp do folderów :

Uruchom kompa w trybie awaryjnym

Logujemy sie na konto Administratora.Klik prawym na odpowiedni folder.

Właściwości >> Bezpieczeństwo albo zabezpieczenia .

Klik w >> Dodaj w “Podaj nazwy obiektów które mają być używane” wpisujemy nazwę użytkownika. ( jak nie ma oczywiście ).

Teraz zaznacz swoją nazwę użytkownika i aktywuj w Uprawnieniach (Zezwalaj) Nieograniczony dostęp (pełna kontrola) ,modyfikacja ,i inne . Tam gdzie jest "Odmów"nie ma być nic zaznaczone.

KLik na zaawansowane i na zakładce Uprawnienia ma być zaznaczone “Dziedzicz po obiekcie nadrzędnym wpisu uprawnienia…”

Klik na ok.

Restart kompa.

http://img99.imageshack.us/my.php?image … 22uoj0.jpg

zrobiłem odzyskiwanie systemu troche szkoda bo mam świeżo zainstalowany system 3 dni temu ale trudno coś jest dziwnie bo nie mogę zmienić nazwy użytkownika ani nie mogłem wczoraj usunąć tego nowego konta nie ma takiej opcji???

jeżeli posiadasz jedno konto administratora, to nie będziesz mógł usnąć jego.

Zakładasz nowe konto, gdzie ze starego musisz przejąć prawa, w następujący sposób.

start-> uruchom-> cmd

Panel sterownia-> Opcje folderów-> Widok

:arrow: odznacz Ukryj chronione pliki systemowe operacyjnego (zalecane)

:arrow: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery

Następnie możesz przenieś całą zawartość konta, gdzie tworzysz nowe konto, gdzie kolejno przechodzisz do starego konta i kopiujesz wszystkie pliki oprócz plików.

:arrow: NTUSER.DAT

:arrow: ntuser.ini

:arrow: ntuser.pol

I kopiujesz dane do nowo utworzonego konta, kopiowanie plików oraz przejmowanie uprawnień zrób z pod wbudowanego konta Administratora.