Zgineło mi konto użytkownika na kompie?

(Gosia Bodzio) #1

Więc tak utwożyłem nowe konto też z uprawnieniami administratora i po wyłączeniu kompa i włączeniu jest tylko to nowe ? nie mam dostępu do Moja muzyka i obrazy co zrobić pomocy! !!

(Tymczasowy) #2

Tu masz jak przywrócić profil:

http://support.microsoft.com/kb/555473

Nie testowałem

(Adarek) #3

A czasami nazwa nowego konta nie jest taka sama jak starego ?

Nie wiem czy by system na to pozwolił ale może sie coś potegowało.

Jakie masz konta sprawdzasz w Panel sterowania >> Narzędzia administracyjne >> Zarządzanie komputerem. Po prawej klik w Użytkownicy i grupy lokalne >>> Użytkownicy.

Tu można też usunąć dane konto, włączyć i wyłączyć (Klik na użytkownika>>właściwości)

Dostęp do folderów :

Uruchom kompa w trybie awaryjnym

Logujemy sie na konto Administratora.Klik prawym na odpowiedni folder.

Właściwości >> Bezpieczeństwo albo zabezpieczenia .

Klik w >> Dodaj w "Podaj nazwy obiektów które mają być używane" wpisujemy nazwę użytkownika. ( jak nie ma oczywiście ).

Teraz zaznacz swoją nazwę użytkownika i aktywuj w Uprawnieniach (Zezwalaj) Nieograniczony dostęp (pełna kontrola) ,modyfikacja ,i inne . Tam gdzie jest "Odmów"nie ma być nic zaznaczone.

KLik na zaawansowane i na zakładce Uprawnienia ma być zaznaczone "Dziedzicz po obiekcie nadrzędnym wpisu uprawnienia...."

Klik na ok.

Restart kompa.

http://img99.imageshack.us/my.php?image ... 22uoj0.jpg

(Gosia Bodzio) #4

zrobiłem odzyskiwanie systemu troche szkoda bo mam świeżo zainstalowany system 3 dni temu ale trudno coś jest dziwnie bo nie mogę zmienić nazwy użytkownika ani nie mogłem wczoraj usunąć tego nowego konta nie ma takiej opcji????

(De Niro) #5

jeżeli posiadasz jedno konto administratora, to nie będziesz mógł usnąć jego.

Zakładasz nowe konto, gdzie ze starego musisz przejąć prawa, w następujący sposób.

start-> uruchom-> cmd

Panel sterownia-> Opcje folderów-> Widok

:arrow: odznacz Ukryj chronione pliki systemowe operacyjnego (zalecane)

:arrow: zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery

Następnie możesz przenieś całą zawartość konta, gdzie tworzysz nowe konto, gdzie kolejno przechodzisz do starego konta i kopiujesz wszystkie pliki oprócz plików.

:arrow: NTUSER.DAT

:arrow: ntuser.ini

:arrow: ntuser.pol

I kopiujesz dane do nowo utworzonego konta, kopiowanie plików oraz przejmowanie uprawnień zrób z pod wbudowanego konta Administratora.