Zgłaszanie błędów w nowej wersji portalu

Ustawiłem na „bez proxy”

network.http.pipelining.ssl false – jest wyłączony

dodatki wyłaczone

Przeinstalowałem Firfoxa >> bez zmian biała strona

Wcześniej strona otwierała się normalnie, ale po zmianie SSL - w wielu przypadkach przestała się otwierać.

Oczywiście - Kolega podał rozwiązanie, które od raz zastosowałem po wystąpieniu problemu. Ale przeinstalowanie Firefoxa w takim przypadku, to nie dla laików. Można zmienić wiele wersji FF i nawet tworzyć nowy profil - a portal będzie nadal biała strona.
Tylko ponowna instalacja czysta daje od razu efekt poprawnego wyświetlania DP.
Instalacja czysta, to po uprzednim dokładnym odinstalowaniu, z wyczyszczeniem pozostałości nawet tych ukrytych i chronionych po Firefoxie. Nawet revo uninstaller pozostawia nieco. Trzeba trochę umieć.
Przed czystą instalacją zachowuje się pliki z hasłami key3.db i logins.json które kopiuje się choćby na pulpit. Także robi się eksport zakładek do pliku html. Można sobie spisać nazwy rozszerzeń.
Po ponownym zainstalowaniu, usuwa się z folderu profilu key3.db i wkleja zachowane uprzednio dwa pliki key3.db i logins.json. Potem import zakładek, poustawiać, zainstalować rozszerzenia - i ma być super.

To nie wina przeglądarki że strona się kroi, a vortal się krzaczy. Nareszcie ktoś doprowadził do użytku oby znowu nie schrzanili na razie funkcjonuje

Nie mogę się zalogować do działów: NEWSY, VIDEO, SPRZĘT i innych prócz FORUM.
Klikam ZALOGUJ ale nic się nie dzieje. Błąd czy “banana” dostałem?

Po wciśnięciu [enter] w polu “nick lub login” w oknie logowania zamiast przeskoczyć do pola hasło, lub nie robić nic (tylko ew. zatwierdzić wybrany nick z podpowiedzi) próbuje zalogować z pustym hasłem.

U mnie z tym logowaniem już się uspokoiło. Chyba adminy coś moderowały :slight_smile:
Teraz jest już ok. Loguję się na forum i z automatu jestem już zalogowany we wszystkich innych.
A tak na marginesie to dlaczego tak jest?
Są osobne bazy i były łączone jakoś czy jak?
Mam wrażenie że portal DP składa się z kilku mniejszych stronek w których każda miała osobną bazę.

Jest jeszcze jedna rzecz która mnie denerwuje. No niestety.
Powiadomienia. Nadal jest tak że jak jestem na forum czyli:
forum.dobreprogramy.pl to widzę powiadomienia tylko i wyłącznie z forum. By sprawdzić czy zostały dodane jakieś odpowiedzi w NEWSACH, PROGRAMACH, VIDEO i innych muszę klikać te zakładki.

Moim zdaniem system powiadomień powinien być wspólny dla całego portalu!
Powinna pojawić się tylko i wyłącznie jakaś ikonka przed powiadomieniem np. coś takiego:


która wskazywała by na to z którego działu jest owe powiadomienie oraz system tych powiadomień powinien działać we wszystkich zakładkach jako jedność. W tych kolorowych prostokątach powinny być wpisy np: NEWS,VIDEO, FORUM itp. itd.

W ustawieniach konta powinna też być opcja umożliwiająca wybór wyświetlania powiadomień np. spis działów (wszystkich) a obok ptaszki typu: wyświetlaj w panelu (czyli w/w screen), powiadamiaj na maila itp. Przydał by się też jakiś priorytet dla powiadomień np. Ważne, mało ważne, inne itp. Tytuł według uznania. Chodzi mi o podział powiadomień:
a) powiadamiaj tylko o odpowiedziach w tematach których jestem autorem
b) powiadamiaj o odpowiedziach w wybranych tematach (zaznaczone ptaszkiem w spisie w profilu)
c) powiadamiaj tylko o oznaczonych (oznaczam sobie na dole każdego wątku)

Naszym też :slight_smile: To niestety nie jest takie proste technicznie, ale będziemy nad tym pracować.

Wiem, wiem, trochę tam kumam na ten temat i wiem że przy takim portalu i takiej ilości userów zbyt łatwe to nie będzie.
Jeszcze jedno na temat powiadomień. Nie wszędzie pojawia się opcja SKASUJ WSZYSTKIE, tutaj akurat nie ma:

@Dimatheus
Powitała serdecznie :slight_smile:

Mam problem zarówno z portalem jak i forum i w związku z tym kilka pytań:
1 ile trwa zmiana nazwy użytkownika portalu/forum?
Czekam już sama nie wiem ile i nic, żadnego odzewu ze strony supportu.

2 gdzie mogę zmienić avatar forumowy, na zgodny z moim portalowym?
Tam już zmieniłam, natomiast na forum nie mogę, pojęcia nie mam gdzie ta opcja jest?

Czy mógłby ktoś z administracji mi to zmienić? Tzn. moją pełną nazwę oraz avek?
Ewentualnie umożliwić taką zmianę.

3 Wyświetlanie się ikon na przyciskach (portal i forum). Zamiast ikonek są krzaki, kwadraty i sama nie wiem co jeszcze.
Używam Chrome i w nim tak właśnie się krzaczy. Próbowałam wszelakich czyszczeń przeglądarki, reinstalcji itp. Bezskutecznie.
Dzieje się to bez względu na systemy operacyjne, używane lub nie pluginy.
W Firefox nie ma tego błędu, działa ładnie, lecz niestety nie mogę go używać z przyczyn służbowych.

Dziękuję za info.
Pozdrawiam.
Martina Neumayer.

Co do ostatniego, to podpowiem:
Tajemnica jest w chrome://flags
Jest ustawienie - Oznaczaj niezabezpieczone źródła jako niezabezpieczone Mac, Windows, Linux, Chrome OS, Android
Po rozwinięciu opcji ustaw - Oznaczaj niezabezpieczone źródła jako neutralne.
To ma pomóc na kompach, laptopach, smartfonach, gdy jest chrome, albo jakieś chrome podobne…

W ustawieniach Chrome z zakładce prywatność odznacz wszystko na amen. Gdy korzystasz z ublock origina, albo z disconnect, to wystarczy, żeby wszystko bezpiecznie i prawidłowo działało.

Kiszka… nie podziałało niestety. Dalej mam krzaczki zamiast ikonek. Wkurza mnie to, szczerze mówiąc na wielu stronach.

Avatar zmienia się na łamach serwisu. Zmiana ta widoczna jest na forum, tylko po jakimś czasie. Można to przyspieszyć wylogowując się i logując ponownie.

Co do zmiany nazwy użytkownika, rozumiem że zamiast …eMcE… ma być MartinaNeumayer? @Lisek właśnie to zmienia, będzie widoczne po przelogowaniu się.

Czy możesz podesłać screena, jak to wygląda?

Dzięki, zaraz sobie przeloguję i sprawdzę, czy działa.
Edit: Wow! Dzięki wielkie! Już jest tak, jak chciałam :slight_smile:

Proszę bardzo… tu jest screen:

A tu drugi… Zaznaczyłam miejsca, gdzie widać ten problem.
Ogólnie dzieje się to wszędzie, po całym forum są takie krzaczki. Wszędzie tam, gdzie zamiast grafik używane są fonty jako ikonki.
Ale z tego, co czytam w sieci, to prawdopodobnie jest problem w samym Chrome i jemu pochodnych.
Coś nie tak z interpretacją czcionki.


I to dość stary błąd z tzw. “@font-face”.

Wydaje mi się, albo masz ustawioną jakąś niestandardową czcionkę (ja mam inną). Może tu tkwi problem?
U mnie on nie występuje. Przeglądarka Slimjet Wersja 13.0.6.0 (oparty o Chromium 55.0.2883.75).

Nie, nie mam nic pozmieniane. Font systemowy tak jak był od początku.

Po kilku dniach poprawnego funkcjonowania portalu dzisiaj główna strona DP nie otwiera się. Poprzednio była to czysta pusta strona dzisiaj jest tak :

Ściślej, to Tobie się nie otwiera. Na przykład u mnie jest OK.

Otwiera się mega poprawnie, non stop…