Zgłaszanie błędów w nowej wersji portalu

Czytałem.

użyłem pliku 47 kb o rozdzielczości 200x200 jak większe i mniejszej i nic

A to 200px to nie jest czasem suma szerokości i wysokości? Nikt na forum nie ma tak wielkiego avatara, żeby miał bok 200px. I zdaje się że taki nie jest dopuszczalny. Kiedyś był limit 100x100px, później go podniesiono, ile jest teraz - nie wiem, choć pewnie można doczytać w regulaminie.

Spróbuj z awatarem 90px na 90px.

W regulaminie nie pisze o awatarach jakie ma mieć dopuszczalnie  px / px. Jest o obrazkach w podpisie i obrazkach w postach (wstawiana grafika). Po informacji o obrazku - awatara tego, co regulamin jego, wychodzi jak byk, że obraz był skalowany do 90 / 90 pikseli. A tego użytkownika z domyślnym obrazkiem, też: http://prntscr.com/4v5xzu

 

Widać, że obrazek 100 / 100 px i obrazek 150 / 150 px - były przeskalowane równo, do 90 / 90 px. Mój awatar 67 / 67 px został przeskalowany do 50 / 50 px. http://prntscr.com/4v60v6

 

Jest nawet taki awatar: 100px × 99px (przeskalowany do 90px × 89px).

 

Przejrzałem forum i widać, że wstawione obrazki przez użytkowników (na awatary) nie przekraczają 100 / 100 pikseli.

Hej,

Większa rozdzielczość awataru nie ma zastosowania do forum czy portalu, ale przydaje się przy drukowaniu identyfikatorów zlotowych. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nic udało mi się ale bodajże z rozmiarem 100x100 Nie jestem pewien bo zmniejszałem aż przyjęło :wink: Tylko informacja błędu wprowadza w błąd.

Witam

Mam problem z zalogowaniem się do portalu/forum na starej Operze 12.17 (wiem, że jest nowa wersja, ale mi nie odpowiada). Do niedawna wszystko było ok, a teraz przy logowaniu dostaję komunikat “Formularz zawiera błędnie wypełnione pola.” (a wszystko jest wpisane poprawnie). Przy próbie zalogowania na forum wyskakuje okno z komunikatem:

 

"Nie można dokończyć bezpiecznej transakcji

 

Próbujesz odwiedzić adres http://forum.dobreprogramy.pl/index.php?app=core&module=global&section=login, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.

 

Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (40)

 

https://ssl.dobreprogramy.pl/Logowanie.html

 

Połączenie z serwerem nie powiodło się. Mogło to być spowodowane wyłączeniem obsługiwanych przez serwer metod szyfrowania. …"

@whyME - Wiesz, jak usunąć wszystkie ciasteczka w swojej Operze? Z neta:

No to zrobiłem już wcześniej, dlatego zgłaszam problem. A u Ciebie ten problem nie występuje, po tych czynnościach? Czy po prostu zgadujesz?

Przy błędach logowania, zawsze pomagało dokładne usuwanie ciasteczek, chyba, że serwer nie odpowiadał. Po zmianie wyglądu dobreprogramy, na Firefoxie miałem błąd logowania i to samo na internet explorer. Czy to było z niemożnością zalogowania się do gmaila, czy gdzie tam, to trzeba było czyścić ciasteczka. Ponad 7 lat loguję się w rożnych stronach na różnych przeglądarkach.

Chrome, czy Opera, czy inne - wszędzie jest jednako. Błąd javascript, jakieś blokowanie, jakiś dodatek, czy tweak w rodzaju tuneup, czy błąd antywirusa, sprawiają problemy - nie tylko z logowaniem.

Jeśli nie wejdą dobre ciasteczka, albo nie zostaną usunięte złe, albo będzie jakieś blokowanie - wtedy trzeba się uporać z problemem. Masz starą operę, a to jest niebezpieczne.

 

Gdybyś założył temat w problemach z oprogramowaniem, podał informacje o systemie, o przeglądarce, o oprogramowaniu, o błędach aplikacji itp, wtedy nie zbrakłoby pomocy i piorunem byś ja otrzymał.

Tu, w Twoich wpisach to nie chodzi o problem z DP, tylko o Twój problem. Taka prozaiczna sprawa, że adblock może sypać błędami - mogłaby rozwiązać Twój problem - jak napisałeś bezpieczne połączenie, błąd krytyczny. Równie dobrze w Twojej sprawie, możesz mieć błędy SSL, a to trzeba w opcjach internetowych, zaawansowane, zawartość - wyczyścić bufor SSL, także dla Opery.

Dzięki za informacje. Problemy z logowaniem występują tylko na starej Operze, na Opera 25, Chrome, Internet Explorer loguję się bez problemu. Nawet mam zainstalowaną “specjalną” Operę 12.17 do sprawdzania różnych problemów, gdzie nie mam rozszerzeń i żadnych dodatkowych ustawień i tam logowanie również nie działa, mimo usuwania wszystkich prywatnych danych oprócz haseł. To czy Opera jest bezpieczna, czy nie to kwestia dyskusyjna, bo dziury w przeglądarkach są wykrywane na bieżąco, a na pewno o wielu jeszcze nie wiemy. Poza tym, to niszowa przeglądarka, więc komu by się chciało tworzyć jakieś exploity na program, którego używa garstka ludzi.

 

Tak mi się jeszcze przypomniało. W temacie o Operze 25 chyba przynajmniej dwie osoby również pisały o problemie z logowaniem ze starej Opery, więc nie wygląda że to tylko mój problem, a coś co zostało zmienione po stronie dobrychprogramów i nie jest kompatybilne ze starą Operą.

Chciałem zgłosić błąd w działaniu przycisku “Zgłoś błąd w publikacji”. Podejrzewam że zgłaszane tą drogą błędy nie docierają do adresatów, bo pomimo kilkukrotnego jego używania błędy do dzisiaj nie zostały poprawione. Nie sądzę aby redaktorzy tak poważnego portalu ignorowali te zgłoszenia, więc na 99% stawiam na błąd.

Zgłaszam problem z logowaniem do DP z Opery 12.17: “Formularz zawiera błędnie wypełnione pola.” Jest tak od dni kilku, na wszystkich moich komputerach posiadających Operę w wersjach x86 i x64. W innych przeglądarkach problem nie występuje.

Zgłosiłem do redakcji 23 posty jeden po drugim - trolling jednego autora pod avg tuneup. http://www.dobreprogramy.pl/AVG-PC-TuneUp,Program,Windows,21136.html#komentarz-1446145

 

Dziwne, że 23 posty od 28 września do 29 września nie były zauważone.

 

To samo zgłaszałem, jeśli się nie mylę 1 października i nie było także żadnej reakcji.

DO UŻYTKOWNIKÓW Z OPERĄ 12.17 

Już prawie tydzień Opera mi się wywalała i próbowałem różnych trików. Usuwania profilu, zmiany ustawień, itp. Okazuje się że Opera ASA zrobiła nam super niespodziankę i zdalnie zmieniła ustawienia SSL i TLS. Stąd też problemy z zalogowaniem na dobreprogramy, gdyż różne serwery inaczej podchodzą do problemu związanego z luką w SSL3. Oryginalny wątek macie tutaj http://blogs.opera.com/security/2014/10/security-changes-opera-25-poodle-attacks/ Tutaj http://forums.opera.com/discussion/1853934/up-until-yesterday jest wątek gdzie ludzie, którzy zaczęli zgłaszać problemy w końcu doszli do konkretnych wniosków (dobrze że udało mi się to znaleźć, bo już wychodziłem z siebie :P). 

Od siebie dodam tyle, że na portal dobreprogramy z Opery 12.17 zalogowałem się po tym jak poprzez opera:config wyłączyłem TLS 1.1 i 1.2 za radą użytkownika rseiler. 

Powodzenia wszystkim i niech żyje Opera 12.17! :wink:

 

Sorry, że może piszę to w złym miejscu, ale na forum w zasadzie nie zaglądam, a skoro tutaj zacząłem to tutaj zakończę :wink: W razie potrzeby wrzućcie to w takie miejsce, żeby ludzie, którzy są tu bywalcami łatwo to znaleźli. Dzięki.

Wystąpił błąd po stronie serwera, nie można w tej chwili wysłać komentarza - i tyle se komentarza mogłem napisać jak widać cenzura na dp ma się bardzo dobrze rówwnie dobrze jak w

wydziale 5 MSW PRL

 

Zarówno na FF34 , Opera 12.17 i IE11 ten sam błąd.Pisalem jako nie zalogowany. Dlaczego nie dotyczy on piszących komentarze pod artykułami?.

 

Dlaczego na stronie nie można zrobić praktycznie niczego bez włączonych ciasteczek-tzn. napisać komentarza, pobrać pliki, zobaczyć co jest w dziale nowości, beta, aktualne programy gdzyż nie można przełączyć panelu bez ciateczek?

 

Czy logowanie na forum może pozostać TYLKO logowaniem na Forum bez logowania i przechodzenia na strone główną dp ?

 

Kiedy wszystkie te postulaty z 30 stron zostaną naprawione i wreszcie będzie można zamknąć ten temat bo nie będzie już żadnych błędów, a obsługa ruszy wreszcie … do roboty!!?

Nie mogę się zalogować z przeglądarki Epiphany 3.10.3.

 

Przy próbie zalogowania dostaję komunikat:

9489979400_1414671240_thumb.jpg

 

Ewentualnie wyrzuca mi komunikat o błędnym loginie/haśle, mimo że tymi samymi danymi spod Chromium loguję się bez problemu.

 

Wygląda mi to na dokładnie ten sam problem, co pod Operą 12. Z tym że w Epiphany nie mogę nigdzie znaleźć opcji wyłączenia TLS 1.2. W ustawieniach nigdzie tego nie widzę, about:config nie działa, co najwyżej about:epiphany, ale tam nic ustawić się nie da, to taki odpowiednik about:mozilla z Firefoksa. Ma ktoś pomysł, gdzie to można przestawić?

Co się znowu dzieje z kolumną “Ostatnio na forum”?

Raz jest ona wyświetlana a raz nie ma jej.

Już myślałem że to ma związek z logowaniem bo najpierw gdy zauważyłem jej brak byłem niezalogowany a gdy się zalogowałem żeby to zgłosić nagle się pojawiła, potem jak się wylogowałem to znów znikła ale gdy znów się zalogowałem to tym raazem już się nie pojawiła i na obecną chwilę w czasie pisania tego postu nadal jej nie ma.

Do wczoraj jeszcze wszystko było ok.

Czy zechce mi to ktoś wyjaśnić te anomalie?

 

Windows Vista 32-bit i przeglądarka Opera 25 - jest OK

Windows Vista 32-bit i przeglądarka Firefox 33 - jest OK

Windows Vista 32-bit i przeglądarka IE9 - jest OK

 

Windows 8.1 64-bit i przeglądarka Opera 25 - jest OK

Windows 8.1 64-bit i przeglądarka Firefox 33 - jest OK

Windows 8.1 64-bit i przeglądarka IE11 - jest OK

 

Masz coś u siebie skopane.