Zgłaszanie błędów w nowej wersji portalu

(Radek68) #602

Kolejna sprawa; coraz częściej muszę logować się na portalu, pomimo zaznaczenia za każdym razem opcji “w przyszłości zaloguj mnie automatycznie”. Dzieje się to nawet wtedy, gdy nie zamykam przeglądarki, a jedynie np. następnego dnia otwieram nową stronę.

(Bogdan_G) #603

Albo masz odznaczone akceptowanie ciasteczek, albo masz jakieś automatyczne usuwanie/blokowanie ciasteczek, skryptów, czyli dodatek, antywirus, albo jakiś optymizer - tweak. Kłaniają się ustawienia, albo rozwiązywanie problemów.

(Kpc21) #604

Nie. Ja też mam ten problem. Ciastka akceptuję. Ale na portalu niekiedy pokazuje mi się ostatnio że jestem niezalogowany, mimo że tak naprawdę jestem zalogowany - bo na forum wyświetla już prawidłowo

(Bogdan_G) #605

Po zmianach wyglądu nowego forum, trzeba usuwać stare ciasteczka i to dokładnie z forum.dobreprogramy.pl i z www.dobreprogramy.pl. Potem wystarczy zalogować się wpierw na portalu i ma być dobrze. Gdy wpierw zaloguję się na forum, to czasem muszę osobno logować się na portalu.

(Semtex) #606

IMO, to nie problem po stronie Usera, tylko po stronie ciacha DP, wygląda jakby wygasało, stąd ten problem, sam go mam, co start systemu jestem wylogowany, czasem się “naprawia” i gra.

(Dimatheus) #607

Hej,

Pojawiają się problemy z wyświetlaniem awatara na stronie portalu i bloga. Zmiany awatara na forum działają momentalnie, na portalu już nie. Zamiast ikonki pojawia się coś takiego.

c9cc465600fd.png

I widzę, że problem dotyczy większej ilości użytkowników.

Pozdrawiam,

(Dimatheus) #608

Hej,

Wygląda na to, że to problem z synchronizacją grafik między dwoma serwerami - tym wyświetlającym grafiki na forum i tym, który robi to dla głównej strony DP i strony forum. W przypadku forum grafika jest pobierana z adresu: http://forum.dpcdn.pl/uploads/profile//Avatar4.JPG.61ed63dfdfeedecd7b60e4231aadd8d8.thumb.JPG.b67ccbfe3abd9475bfb049b1eeab2477.JPG. Ten sam awatar dla głównej i bloga pobierany jest ze źródła: http://avatarsb.dpcdn.pl/imgc/Avatar/31858/g_s_150x150_-_-_31858xAvatar4.JPG.61ed63dfdfeedecd7b60e4231aadd8d8_1450842976.JPG, więc to tutaj widziałbym problem. Mam nadzieję, że to przybliży rozwiązanie problemu z grafikami. :slight_smile:

Pozdrawiam,

(My Reksio) #609

Kiedy zostanie naprawiony wreszcie błąd z przewijaniem listy powiadomień, gdy tych powiadomień na liście jest więcej niż 5 (lub mniej, czyli bodajże 4, jeśli ktoś używa komponentu Kaspersky URL Advisor w antywirusach Kasperskiego)? Prosta rzecz do naprawienia dla zwykłego programisty znający podstawy kodowania stron, która zajmuje kilka minut, a ja czekam chyba od pół roku na naprawienie tego błędu…

(Dimatheus) #610

Hej,

Piter432 , to nie jest wina komponentu Kaspersky URL Advisor w antywirusach Kasperskiego - to jest niezależne od programu antywirusowego, systemu czy przeglądarki. To błąd po stronie www.

Pozdrawiam,

(My Reksio) #611

Nie wiem, czy ja piszę po chińsku, ale wcale nie mam na myśli tego, że to się dzieje przez ten komponent. Po prostu dodałem informację, ile powiadomień jest w liście powiadomień, gdy włączy się ten komponent w antywirusach Kasperskiego. Mam nadzieję, że teraz jest już wszystko jasne :wink:

(Cedar) #612

Mam wrażenie, że ten problem ma “drugie dno” bo dziwnie długo nic z tym nie robią - zalogowani pobierają bez asystenta, więc dlaczego nie wymusić wylogowania aby część osób nie zauważyła, że asystent jest aktywny?

(MacGregor) #613

Nie popadajmy w paranoje. Po tym jak rozwija się forum wydaje mi się że po prostu w ekipie nie ma ludzi zdolnych zająć się na poważnie utrzymaniem i konserwacją witryn a wszystko jest robione na szybko. Tylko żeby jako tako działało i przynosiło zyski.

(steemm) #614

co się stało z działem rozrywka? 

(Madafaker) #615

A niby co miało się stać…jak był tak i jest…

(steemm) #616

Niby gdzie jest? Ja tu widzę tylko zakładkę gry która przenosi do działu windows/gry

https://www.dropbox.com/s/88ej3jwunjcg631/dobreprogramy_-_portal_nie_tylko_o_oprogramowaniu_-_2016-02-29_18.10.12.jpg?dl=0

(Madafaker) #617

No to następnym razem pisz “czarno na białym”, gdzie i co widzisz lub nie widzisz… p015.gif

(lordjahu) #618

Hej witaj w klubie. Dział rozrywka został zastapiony działem Gry gdzie znajdują się demka i odnośniki.

A w newsach masz podział na kategorie i tam masz rozrywka … wiem, co myślisz. Szkoda że Redakcja nie poinformowała o tym zawczasu. 

(steemm) #619

Słabo to wygląda… 

(Kpc21) #620

Kiedyś był dział “Po godzinach”…

(lordjahu) #621

Hej zniknęła edycja blogów ? Bo nie mogę założyć nowego tematu …