Zgłaszanie błędów w nowej wersji portalu

Próba tapnięcia w link podany w komentarzu może wywołać interakcję z “ukrytymi” odnośnikami. W taki, omyłkowy sposób zgłosiłem do moderacji komentarz z tematu o LO. Celowałem w link do zdjęcia, w odpowiedzi dostałem informację o zgłoszeniu komentarza, choć tej grupy linków nie było widać przy dotknięciu ekranu.

Automatycznie przewija na górę strony po jej odświeżeniu w Chrome na Androida.

Nie wiem czy było to już zgłaszane - jeśli tak to przepraszam.

Zmiana awatara powoduje zmianę na forum i na blogu. Na głównej i w komentarzach do newsów, programów widnieje albo stary albo puste pole.

Uwzięli się na portalu i ponownie Firefoxa beta dali po angielsku. Poprzednio zgłaszałem, ale znowu je:

1106.jpg

To może tu zgłoszenie pomoże na teraz i na potem?

Miałem blokadę pisania która mi dzisiaj minęła. Gdy próbowałem napisać temat wyskoczył błąd. Nie mogę się skontaktować z pomocą techniczną bo pisze że nie mam uprawnień. Dlaczego? Przecież dzisiaj mi minęła blokada więc nie wiem o co chodzi

Dobra okej, sam doszedłem do tego już nie trzeba pomocy.

Nie chcę się czepiać, ale na portalu nie ma możliwości zakładania tematów.

U mnie jest podobny problem z awatarem na portalu - nie wyświetla się.

Dziś zauważyłem problem z możliwością zmiany hasła do profilu , nie ma takiej mozliwosci 

Nie ma hasła, ani możliwości zrobienia szlabanu do profilu, ani w panelu profilu. Co najwyżej możesz zmienić awatar. W ustawieniach jest aktywna możliwość zmiany hasła

001032.jpg

Okno logowania na portalu.

Wpisuję nazwę użytkownika, wciskam Tab. Przechodzi mi do okienka na hasło. Wpisuję hasło, wciskam Tab. Wskakuje na pole by logował mnie automatycznie, jeśli jest niezaznaczone, to wciskam spację żeby je zaznaczyć, wciskam Tab. Oczekuję, że wskoczy mi na guzik “Zaloguj”, tymczasem wskakuje na “Odzyskaj hasło”. Wciskam to przez pomyłkę, wracam, robię to samo od początku. Kolejny raz wciskam Tab. I okazuje się, że nie da się wskoczyć tabulatorem na guzik od logowania. Trzeba myszką/touchpadem/trackpointem/kotem czy czegokolwiek ktoś używa.

Na portalu brakuje odnośnika do forum:

U mnie wszystko jest ok. To prawdopodobnie problem po twojej stronie.

Na Chromium jest to samo, także po wyczyszczeniu pamięci podręcznej (i ciastek, ale to nie powinno mieć związku).

Wydaje mi się, że problem może mieć związek z rozdzielczością ekranu. Moja to 1366x768.

Wielu użytkownikom znikał przycisk FORUM z paska narzędzi DP. To zależy od wielkości ustawionych czcionek przeglądarek i od stopnia powiększenia strony.

Przycisk nie znika, wystarczy zaznaczyć obszar pod paskiem narzędzi, żeby zguba się znalazła. Nie chcieli Nasi gumowego paska, to większe przyciski nie mieszczą się na czarnym tle, tylko przesuwają na białe miejsce, a białe na białym, to horror…

Czcionki mam standardowe, stopień powiększenia też (a na forum wręcz pomniejszam czcionkę, bo standardowa jest dla mnie za duża), rozdzielczość - obecnie najpopularniejsza w Polsce według ranking.pl (czego się wcale nie spodziewałem).

Problem pojawił się dopiero teraz, po zmianie loga na urodzinowe - tak więc wydaje mi się, że to jest kwestia, która wymaga naprawy.

Z tego wynika że rozmiar loga się zmienił i wypchnęło ci link poza linie.

Dokładnie o to najprawdopodobniej chodzi. To jest błąd do poprawienia, bo wypycha tak większości (prawdopodobnie) odwiedzających.

Tylko prawdopodobnie…bo mi nic nie “wypycha”…jak było na początku, tak i dobrze jest teraz…:slight_smile:

Dla tych, co ustawiają rozmiar czcionek i minimalny rozmiar w przeglądarkach, bo muszą mieć po prostu większe litery, to rożnie bywa z wyświetleniem paska narzędzi nie tylko na DP. Prawidłowo jest OK:

001064.jpg

Zmieniając stopień powiększenia uzyskuje się to:

001065.jpg

Po prostu nie wszystkie preferencje da się pogodzić. Ale jest dobrze, tylko trzeba wiedzieć, jak pod siebie ustawiać czcionki i powiększenia.

 

Dobrze jest dopiero, gdy czcionkę pomniejszę sobie o dwa “stopnie” względem domyślnego rozmiaru.

Czyli nie jest dobrze, bo przy domyślnym rozmiarze czcionki pasek się rozjeżdża.

A nawet jeśli ktoś sobie ją powiększy, nie powinno być tak, że link do forum staje się niewidoczny. W pojawiającej się wtedy drugiej linii też powinno być czarne tło.