Zgłoszenia błędów w nowej wersji forum (IPBoard)

Od 28 listopada nasze forum działa w oparciu o silnik Invision Power Board, w tym temacie możecie zgłaszać błedy w forum.

Jeżeli dobrze widziałem to nie działają odniesienia do grafik z galerii wzorem z poprzedniej wersji np

[album]5919[/album]

Na górze, przy napisie Shoutbox zawiesiła mi się liczba nowych wpisów na SB, cały czas widzę że niby są 3 nowe.

Proponuję przede wszystkim poprawienie błędów:

* opis działu Gry - Dla wszystkich niedzielnych graczy i zainteresowanych działem [i] Po godzinach. [/ i]

* album o nazwie Zdjęcia tymaczowe

 

jeśli coś bym znalazł w trakcie dopiszę :wink:

 

< post przeniesiony z sąsiedniego tematu, ponieważ tego nie zauważyłem >

No, na ie8 wyświetla się błąd 500, nawet z głównej DP gdy chcę wejść. Na firefoxie działa super.

Poważnie uważasz, że powinno się dostosować forum do IE8 i starszych wersji?

No, nie ma sprawy. Z ie8 zalogowałem się na DP i kliknąłem na forum. Wszedłem elegancko. Okazuje się, że niezalogowanemu wstęp wzbroniony przez coś tam, jakoś tam, dlaczegoś tam. Więc forum jest dla ie8. Dopóki ludzie mają XP i korzystają z takiej przeglądarki, to czemu mieli być gorsi? Gdy jeszcze mają mało RAMu, to nie udźwigną  ramożernych nowoczesnych przeglądarek. Tak jakby. Mnie jest OK.

Hej,

 

Mnie się wydaje, że cyferka pokazuje nie nowe wpisy, a ilość aktywnych w danej chwili osób na SB. :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

 

Widzę jeszcze jeden problem - czy użytkownicy mają sami możliwość zmiany tytułu wątku - widzę, że w edycji nie ma takiej możliwości. A skoro tak, to czy to oznacza, że tylko moderacja może zmieniać tytuły wątków?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

 

nie wiem czy traktować to jako problem, ale zastrzeżenie mam. Mianowicie, gdy (na starym forum) napisało się post i zaraz pisało się nowy (do tego samego tematu), to ten drugi post dopisywany był do tego pierwszego. Np. 2 wpisy Dimatheus -a jeden pod drugim. Niepotrzebne nabijanie postów moim zdaniem, tamten system dodawania wpisów/odpowiedzi był lepszy niż obecny.

 

Pozdrawiam

Pierwsze “znaleziska” (Fx 25.0.1):

  1. Karetka, przy kliknięciu w pole wpisywania “Dodaj odpowiedź” wyświetla się w połowie pod paskami edycji tekstu i częstotliwość jej migania jest spowolniona.

  2. Przycisk “Napisz” może być nieco mylący (pewnie jest jakimś “globalnym” i w innym miejscu jest właściwie nazwany), powinien być raczej “Dodaj”…

  3. Statystyki “|2938585| Napisanych postów, |223717| Wszystkich użytkowników, |pan(i) x| Najnowszy użytkownik, |1738| Najwięcej aktywnych” są imo przekręcone i nie za bardzo po polsku.

  4. Liczba osób na sb (“Shoutbox |numer|”) teoretycznie nie powinna brać pod uwagę konkretnego użytkownika, np. gdy ja je “przeglądam”, nie powinienem być doliczany/widzieć siebie w liczbie (n-użytkowników - 1)… przejście z sb na np. główną, powoduje pozostawienie numerka, co wprowadza w błąd (“Shoutbox |1|”, choć nie ma mnie już na sb)…

Jest taka możliwość, przynajmniej dla nas, po wejściu w zaawansowany edytor, dobre pytanie, czy User ma tak samo czy lipton :stuck_out_tongue:

Nie można już usuwać swojego ostatniego dopisanego postu w danym temacie  ??

Hej,

 

Wiem, że my mamy taką możliwość, bo już z niej korzystałem - bardziej chodzi o to, że użytkownik jej nie ma. Sprawdzaliśmy to z żoną na jej koncie - i nie ma; edytuje się tylko i wyłącznie treść postu. Jak dla mnie to spory błąd, bo wszystkie poprawki tytułu spadną na moderację.

 

Powiadomienia o nowych wpisach w obserwowanych wątkach też nieco zmieniły się - wcześniej kierowały do konkretnego postu, teraz do ostatniego nieprzeczytanego - troszkę to mniej wygodne rozwiązanie.

 

Czy IPB w ogóle nie ma możliwości dodawania postów do zakładek?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus

 

Ma taką możliwość, w zaawansowanym edytorze, sprawdziliśmy z @Drobokiem :wink:

Zgłaszam jako błąd, za jasny font w działach dla tekstu “autor tematu”, patrz zrzut:

 

post-121324-0-17981900-1385719430_thumb.

Klikam “Odpowiedz”,następnie w oknie PPM “Wklej” i nic się nie wkleja ??

 

Madafaker jak  widzisz  bez problemu   kopiuj  wklej  działa. Jaki system,  jaka  przeglądarka   ??

U mnie za chiny się nie da…Win7,IE11

Potwierdzam, ie11 nie pozwala na wklejanie tekstu :))

//edit

poza tym jeśli lubienie nie zostanie usunięte (ill be angry :P) to user sam sobie może takowe dać.