Zgłoszenia problemów z nowym forum IPB

Chciałem na początku pochwalić redakcję że ta nowa wersja forum ładnie się skaluje do małych rozdzielczości i wreszcie jest od razu po załadowaniu czytelna w starej Operze Mini 8 zainstalowanej na moim telefonie.

A teraz garść problemów do rozwiązania:

  1. Awatary są przycinane przez zaokrąglone rogi ramki na górze strony oraz okrągłą ramkę w pozostałych miejscach i są deformowane gdy mają kształtu prostokąta przez zwężenie ich do kwadratu jak to już zasugerował kolega XMan wyglądają przez to koszmarnie (nie mam zamiaru edytować awatara tylko dla tego że forum jest źle napisane).
  1. Błąd z kategorii poważnych: wylogowanie się z forum nie działa poprawnie. Gdy wylogowuję się z forum to z portalu mnie wylogowuje i niby z forum też ale jak za jakiś czas otworzę jakąś stronę forum to nagle okazuje się że nadal jestem zalogowany. Wylogowałem się wczoraj i wyłączyłem komputer a dziś wchodzę na forum i nadal jestem zalogowany (czego dowodem jest niniejszy post) mimo że nie mam w przeglądarce automatycznego logowania ani zapamiętywania haseł - zalogowanie następuje tylko na forum a nie na portalu.
  1. Wizualny edytor służący do pisania/edycji postów jest prostacki i nie da się pisać postów tak jak się je chce napisać - brak możliwości przeciągania fragmentów tekstu jak w normalnym polu tekstowym, automatyczne robienie akapitów i inne wady utrudniają pisanie.

  2. Proszę o dodanie opcji/przełącznika pisania postów przy użyciu edytora tekstowego zamiast wizualnego z której korzystałem w poprzedniej wersji forum (ręczne wpisywanie i edycja znaczników bbcode w poście).

  3. Strona Moja aktywność - Cała aktywność nie pokazuje wszystkich moich postów (tylko te które napisałem w tej wersji forum) i nie pokazuje czy po moim poście ktoś jeszcze coś napisał. W poprzedniej wersji forum na stronie mojej aktywności była tylko lista tematów w których pisałem wyświetlana w kolejności według daty ostatniego postu w temacie i gwiazdka były oznaczone tematy w których są posty których jeszcze nie czytałem co było bardzo wygodne.

Edit: Ponowne zalogowanie mnie następuje gdy wchodzę na stronę przeszukiwania mojej aktywności ale nie dzieje się to gdy wchodzą na stronę mojego profilu. Adres strony przeszukiwania aktywności jest podobny do adresu profilu tylko ma na końcu “?do=content&change_section=1”, dodanie tego do adresu profilu kogoś innego również powoduje zalogowanie mnie na moje konto.

//dodanie tagu spoiler do powielanych problemów

Winna za to jest chyba jedna opcja w css :

<textarea name=“topic_comment_516284” data-role=“contentEditor” class="" style=“display: none;”/>

Na końcu powinno być chyba : display: block

 

Lecz i tak nie ładuję się belka edytora i opcja cytowania.

I zrobiły się dwie strony …

Jeśli chcesz wyrazić opinię - napisz w temacie dot. opinii lub utwórz sobie takowy jeśli go nie ma.

Jeśli chcesz napisać o błędzie - przeczytaj ten temat zanim cokolwiek tutaj napiszesz.

PS. pozostałe 3strony tematu są w śmietniku, podzielone na offtop, oraz powielanie wcześniejszych postów.

Hej,

  • Po zmniejszeniu liczby postów w temacie - i przejściu posta na wcześniejszą stronę - gubi się grafika wrzucona do załącznika, tak jak w poście: http://forum.dobreprogramy.pl/zgloszenia-problemow-z-nowym-forum-516284t.html?do=findComment&comment=3271094.
  • W wersji mogilnej forum po kliknięciu Entera kursor powraca w poprzednie miejsce - tzn. zostaje na końcu linijki, mimo że tworzy nowy akapit.
  • W przypadku stosowania kliku cytatów w jednym poście - najczęściej, gdy wpisze się bbcode quote - po wysłaniu posta zmianie ulega kolejność elementów w poście. Piszę według schematu: cytat (tytuł postu), cytat (punkt regulaminu), notatka dotycząca tytułu, cytat (punkt regulaminu), notatka dotycząca pisowni, podpis, a po wysłaniu mam: notatka dotycząca tytułu, cytat (tytuł postu), cytat (punkt regulaminu), notatka dotycząca pisowni, cytat (punkt regulaminu), podpis. 

Pozdrawiam,

Dostałem e-mail:

CzeA??? sexy69bis,

stalesz napisaA? komentarz dnia temat, IVONA 2 Ewa

PrzejdAo do postu: http://forum.dobreprogramy.pl/ivona-2-ewa-516598t.html?do=findComment&comment=3272205

a właściwy adres jest taki:

http://forum.dobreprogramy.pl/ivona-2-ewa-516598t.html

Strasznie długo ładuje się ‘Nowe posty’ kiedy są włączone filtry (nie sprawdzałem bez). Potrafi wisieć parę minut,

Żeby nie przychodziły maile z tego tematu, to muszę coś napisać,

aby widzieć “powiadom mnie o odpowiedziach”

i tym samym mieć możliwość wyłączenia tego.

A jak nic nie na piszę to mam przechlapane 

Hej,

sexy69bis , nie - wystarczy użyć przycisku obserwuj to , zlokalizowanego zaraz poniżej tytułu wątku po lewej stronie.

Pozdrawiam,

Dzisiaj już powinno działać to lepiej i sprawniej :slight_smile: Należy pamiętać, że ta funkcja generalnie będzie działała wolniej, gdy dłużej nas nie będzie na forum - domyślnym ustawieniem jest odpytanie bazy o treści od ostatniego logowania. Ta funkcja w żaden sposób nie jest buforowana, więc mogą natrafić się momenty, w których strona będzie się wczytywać dłużej z uwagi na procesy pomigracyjne, które cały czas konwertują zawartość forum. Dobra wiadomość jest taka, że jesteśmy z nimi nieco do przodu, więc jest szansa, że zakończa się one szybciej.

Czyżby na forum w ogóle goście nie zaglądali?

goscie.png

EDIT.

O, no i nie wyświetla grafik dorzuconych jako załącznik do posta.

A na grafice chodziło o to:

Jakoś na dole nie ma, kto ma urodziny. Było, a teraz może to nieważne na takim ważnym forum? Niby wiem, co mi niektóre wyższe sfery życzą. Ciekawe, że w takiej chwili, gdy forum DP nie wyświetla dobrego słowa i listy tych, co obchodzą urodziny, - za to ashampoo zaspamowało i przysłało życzenia, oraz paczkę z okazjami free i obniżkami na produkty dla Bogdan G. A Bogdan G jest tylko na dobrychprogramach, sic. Ashampoo mogło czytać moje udostępnione dane w ustawieniach, albo jest w tym dziwna “colaboranta intruza”, bo w zeszłym roku ich nie było, a teraz wiedzą skądś.

Po logowaniu z przycisku zaloguj w czytanym temacie przenosi na główną forum zamiast do strony z której nastąpiło logowanie.

Jest problem z przeglądaniem galerii na forum nie widać obrazka ,w pobieżnym podglądzie na firebug-u wychodzi że generowana są rozmiary obrazka 0px X 0px.

Win XP/ Firefox

Dla mnie problemem są ikony działów. Takie kolorowe, ładne, ale są bardziej wyraźne, gdy jakiś temat w dziale nieczytany, mniej wyraźne, gdy czytany wszystkie tematy w dziale.

Mam nie za dobry wzrok. I szyby nie pomagają. Przesuwam kursor góra dół dwukrotnie, żeby się upewnić, czy ikona działu robi się ciut bledsza. A powinno to się rzucać w oczy. Głównie ta ikona Problemy z oprogramowaniem jest taka słabo kontrastowa.

Polubiłem już to nowe forum. Wszystko znajduję, korzystam z paru udogodnień, których nie było w starej wersji, np dodawanie obrazka z dysku.

Emotikon nie ma.

 

emotki.png

 

/EDIT: Jest też problem z wyświetlaniem przesłanych grafik

44DXBUl.png

 

Ta zielona krecha po lewej w boksie wyszukiwania jest zamierzona?

Chodzi mi o pole na frazy w górnym pasku.

Nie da się niczego wkleić z PPM pojawia się menu myszki bez opcji wklej, wytnij itp. Tylko skrót klawiatury.

Kliknij   dokładnie w linii gdzie jest kursor, to taka jedna z upierdliwości CKEdytora :stuck_out_tongue:

Ok już działa , ale gdy pisałem posty dziś, to nie dawało mi to spokoju - powodowało małe utrudnienia w pisaniu- wiadomo lepiej szybko PPM i już niż coś kombinować innego.

wyszukiwarka.thumb.png.36bce1cbbc42c8ea0

 

wyszukiwarka.png