Zgniecione chłodzenie w nowym laptopie

Co znaczy nic z tego? Po prostu składasz dokument do firmy i tyle. nie mogą odmówić, jeśli tak, to się zakłada sprawę.

A chłodzenie, to kosztuje ok. 120$ plus wysyłka , ale trzeba bardzo się upewnić, że wszystko jest tak samo, bo Lenovo lubi pakować co popadnie i bywa, że niby poprawna część może się różnić.

Do tego komplet termopadów, jakieś lepsze ze stówkę wyjdą, pasta no i zmiana. Albo samemu, albo w serwisie, jakieś 180zł się bierze z wymianą pasty i nałożeniem termopadów.

Jak sam będziesz wymieniał, to trzeba BARDZO BARDZO uważać, żeby nie ukruszyć rdzeni w GPU lub CPU bo wtedy koszt drastycznie wzrośnie. Czyli solidne narzędzia, a nie wkrętaki z bieda sklepu, luzujesz wszystko i potem odkręcasz. Odwrotnie podobnie, lekko załapujesz, i dociągasz. Kolejność jest zwykle oznaczona obok wkrętów na radiatorze.

:grin:

Z rękojmi dostałem taką odpowiedź:

Nie uznajemy Pana reklamacji.
Dlaczego nie uznajemy reklamacji
Kupił Pan laptop w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Na
podstawie kodeksu cywilnego oraz regulaminu sprzedaży spółki x-kom strony wyłączyły odpowiedzialność
sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy. Informację o tym umieściliśmy również na
fakturze zakupowej.
Jedynym uprawnieniem jakie przysługuje w Pana zgłoszeniu, to reklamacja tytułem gwarancji.

Proszę zażądać opisu, w którym uszkodzenie chłodzenia zostało opisane w fakturze lub innym dokumencie, jeśli takie nie zostało dostarczone to zgodnie bowiem z art. 558 § 2 Kodeksu cywilnego wyłączenie czy ograniczenie rękojmi będzie bezskuteczne, bo sprzedawca zataił podstępnie wady przez kupującym. Będzie do tego potrzeba opinia serwisowa. Druga możliwość, to skorzystanie z przepisów dotyczących odpowiedzialności kontraktowej. Sprzedaż wadliwej rzeczy będzie bowiem nieprawidłowym wykonaniem umowy, a kupujący będzie mógł dochodzić naprawy szkód tym związanych.

A tak swoją drogą, to typowy przykład zakupu śmieci Lenovo z podłego źródła. U nich gwarancja to żart.

Acha, byłbym zapomniał, sama adnotacja na fakturze, jeśli nie zostałeś poinformowany i nie podpisałeś, niema mocy prawnej.

  • Wyłączenie rękojmi – by było skuteczne musi ono być dokonane w wyraźny sposób i uzgodniony przez obydwie strony. Nie będzie skutecznym wyłączeniem rękojmi np. adnotacja o tym na fakturze.

Czyli jeśli tylko dopisali do faktury, to po prostu poproś o umowę w której podpisałeś taki dokument, jeśli nie, to można spokojnie odpisać, że zgodnie z prawem nie zostały dopełnione warunku wyłączenia rękojmi.

Jeśli będą robili problemy, po prostu załóż sprawę. W 99% leci ugoda, bo koszty są dla nich wyższe niż ten laptop. Jak tylko dostaną wezwanie, to albo pójdą na ugodę, albo dostaniesz wyrok zaocznie, sugeruję prosić sąd o zwrot kosztów naprawy, w tym przypadku najlepiej posiłkować się wyceną serwisu, a potem tylko zgłaszasz do komornika i sam im zabierze kasę.

2 polubienia

laptop wrócił już z rękojmi, x-kom wysłał laptopa jeszcze do serwisuu lenovo ,gdzie stwierdzili że chłodzenie jest uszkodzone i je mi wymienili
teraz nawet jak włącze occt to nic się już nie wyłącza
mimo wszystko w zrzutach ekranu dodałem temperatury, teraz są normalne??? zastanawia mnie temperatura karty graficznej amd









To jest normalne w tym laptopie , też mam takie .
Jeśli masz GTX 1650 lub RTX 3060 w tym laptopie i AMD procesor .
Jedna strona od karty graficznej się nie grzeje tak mocno i dla tego jest zimna ale czasami gdy grasz w gry takie jak np. Battlefield 5 który używa prawie całe GPU są gorące te cewki kwadratowe pod radiatorem po lewej stronie koło tej żółtej listwy na płycie głównej gdy grasz w gry . ale ten procesor w tym laptopie na turbo max osiąga nawet 80/90 stopni przy pracy średniej i mocnej i też potrafi zagrzać cały radiator . Ja osobiście mam ten laptop i znam już go bardzo dobrze niestety ale lubie ten laptop bo za taką cenę nawet potrafi sporo ten laptop . więc ja nie bawię się w undervolting czy overclocking po prostu w planie zasilania w ustawieniach systemowych zmniejszyłem użycie procesora do 70 % lub 60 % i wtedy procesor nie grzeje się do tych 80 stopni czy 90 tylko max 60 stopni i to pomaga karcie graficznej uregulować temperaturę .a i wymieniłem pastę i dałem nowe dobre termopady pod cały radiator .

Czyli . AMD w tym laptopie na turbo się grzeje do 70.80.90 stopni / spoczynek to takie 50 stopni
Karta graficzna u mnie max do 70.86 stopni gdy AMD jest na turbo bez ograniczeń i gdy gram też
Ale gdy ograniczę procesor w planie zasilania do 70 czy 60 % karta ma max 60 stopni a procesor 50 stopni . Gdy nic nie robisz tylko np. oglądasz film ta prawa strona radiatora jest ciepła od CPU a lewa od GPU nie . Ale gdy grasz to GPU się grzeje przez cewki te kwadratowe pod radiatorem i to one też grzeją cały radiator . Dodam że ograniczenie w planie zasilania nie wpływa na gry i działa płynie tak jak by na turbo było .wentylatory dałem na automatyczny . a i jak nie masz gwarancji to polecam podstawkę chłodzącą bo wtedy laptop ma max 50 stopni przy grach , ale serio mówię :smiley: . i wytnij w plastiku od pokrywy dolnej jak masz te kratki od radiatorów te 3 dziury ,aby podstawka chłodząca wpychała zimne powietrze do wnętrza płyty głównej , ponieważ też dysk ten koło ramu po prawej stronie też się grze czsami . Experymentowałem długo z tym laptopem to wiem .

Tak, tak, to jest świetny pomysł, zwłaszcza na gwarancji. Przynajmniej będą mieli podstawę odrzucić jak coś padnie, bez kombinowania.

Napisałem że jeśli nie ma gwarancji .
Czytaj kurde co piszę , jak ma gwarancje to niech nie rusza jak nie ma to może tak sobie zrobić.
Jego decyzja . Ja tak zrobiłem i przerobiłem i do dziś ma ten laptop a temperatur nie mam po 90/80 stopni.
Po wycięciu tych kratek lepiej jest powietrze wpychane do środka obudowy .i wspomaga podstawka chłodząca .

Proszę więc iść na polibudę i zmienić nick na inzynier33.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

@krystian3w nie prowokuj, bo będzie nagroda.
@technik33 Po co reagujesz agresją na zaczepki i trolling? :> Lepiej zgłaszać post i czekać na nagrody.


AMD ma tak wysokie TDP i napięcia i kijowe zarządzanie chłodzeniem, że szkoda strzępić klawiaturę.
Intel z NVIDIĄ nie mają takich problemów w dobrych konfiguracjach, choć zdarzają się nieporozumienia.

Mają. Mój Gigabyte to piec i helikopter w jednym.
Niestety laptopy gamingowe to wszystko piece, które się przegrzewają. A jeszcze teraz jest moda na cienkie, więc robi się głośno.

Gigabyte = Clevo. Mnie to nie dziwi, że to grzejnik.

Odnośnie dobrej jakości mam na myśli dobrą konfigurację, optymalny poziom napięć + zegarów oraz właściwy projekt chłodzenia.

Bo to trzeba desktop z 3 wentylatorami na GPU, wielkim radiatorem i wentylatorem na CPU, dwoma czy trzema wentylatorami na obudowie - upchać w cienkim laptopie. Musi szumieć, skoro nawet wspomniany desktop przy obciążeniu zaczyna być mocniej słyszalny.

Wiadomo jedni producenci poradzą sobie lepiej inni gorzej ale jakiejś szalonej różnicy nie ma. Oczywiście CPU/GPU w laptopach są słabsze ale to jedynie trochę zmniejsza skalę problemu.

Do cichego grania na laptopie to chyba jedynie streaming.

Naprawiam, czyszczę i konserwuje ten złom od początku istnienia. Każdy się grzeje, jak ma mocniejszą kartę graficzną, to wszystko jest piecykiem i zawsze chłodzenie jest niewystarczające. Owszem, można kombinować, bawić się napięciem itp. ale fizyki się nie oszuka, coś z tą temperaturą trzeba zrobić.

Czy to jest Asus, czy MSI, czy cokolwiek innego, grzeje się to zawsze. Jedne bardziej, inne mniej. Ale każdy laptop z mocniejszą grafiką i procesorem jak mu się wrzuci trochę pracy na plecy, zamienia się w piecyk.