Zgniecione chłodzenie w nowym laptopie

Cześć, jakiś czas temu pisałem w sprawie pamięci RAM do mojego laptopa, ostatecznie kupiłem drugą identyczną kość jaka była w tym laptopie (rozmawiałem z serwisem Lenovo czy wolno tak zrobić i powiedzieli że nie ma problemu dołożyć sobie pamięci dysk), otworzyłem go i zauważyłem że chłodzenie ma zgniecione rurki. Przetestowałem go obciążając na przykład tylko procesor i chłodzenie grzeje się wtedy tylko z jednej strony , a mój kolega ma tego samego laptopa i mu się grzeje z dwóch stron, to ma tak być zgniecione czy mi się coś wydaje , może chłodzenie mały właśnie chłodzić z każdej strony osobno procesor i kartę graficzną i dlatego to jest przerwane jakby ?
Laptop to Lenovo ideapad gaming 3 15ach6 - kupiony z outletu w x-komie jako leżak magazynowy
jak przyłoże palec tam gdzie jest wgniecenie to czuć jagby tu dziura była





To działa tak:
obrazek

A zagniecenie widocznie po to aby ograniczyć podgrzewanie drugiej strony.

Właśnie ta rura która jest wgniecona jest u mnie cały czas zimna
Aha i jak przyłoże palec tam gdzie jest wgniecenie to czuć jagby tu dziura była, niestety na zdjęciu tego na da rady uchwycić

Może być rozszczelniona rurka (heatpipe), w takim przypadku wywaliło czynnik ze środka i nie odprowadza wtedy poprawnie ciepła na drugi koniec. Jeżeli chodzi o którąś z tych mniejszych rurek i grzeje się tylko jej połowa, a druga jest zimna to nie czekaj tylko reklamuj laptopa w sklepie z tytuły rękojmi, a nie gwarancji.

Na której rurce masz tą dziurkę? Chodzi o tą wgniotkę na środku tej najdłuższej z rurek?

Rura wygląda normalnie, tak w tych laptopach to jest klepane, jakby w Indiach na targu robili. Jak to Lenovo.

Zainstaluje Core Temp, odpal Prime 95 stress test, do tego FurMark, zobacz jakie masz temperatury, będziesz wiedział czy działa poprawnie po kilku minutach.

Tak, o tą na środku

Przesyłanie: IMG_20220429_163138_HDR.jpg…
Temperatura bez obciążenia

Po włączeniu prime 95 zaraz mi się laptop wyłącza

No to masz uwalone chłodzenie, albo nie styka, albo coś. Oddaj, na gwarancję, nie kombinuj.

Outlet, to są zwykle zwroty, normalka, pewnie komuś się sypało, oddał i wystawili taniej bez sprawdzania.
Zareklamujesz, to może ci dadzą nowe chłodzenie i już, niema co samemu dłubać jak ma gwarancję.

Ewentualnie sprawdź z tą kością tylko fabryczną czy się wyłącza. Ale temp. na starcie wysokie jak diabli.

Ale sam kształt taki wygięty to w nich normalka.

Na Prime 95 powinien działać godzinami bez wyłączenia.

lenovo odrzuciło gwarancje twierdząc że używam laptopa nie zgodnie z przeznaczeniem, ich rozwiązaniem problemu było obniżenie szybkości procesora i wyłączenie karty graficznej. więc raczej zostaje mi tylko wymienić chłodzenie samemu , ktoś wie gdzie takie kupić albo jaki serwis mi to zrobi ???

Oddaj na rękojmię do x-kom, skoro to outlet.

Oddaj na rękojmie, skoro Xcom sprzedaje barachło Lenovo, to niech się z nimi gryzą.

Oddałem do x-kom , ale odesłali mnie bez pośrednio do lenowo

Na rękojmie nie moge , bo laptop kupiony na firme

Możesz, jeśli przedmiot nie ma dla ciebie charakteru zawodowego.

Po wejściu w życie przepisów znowelizowanego prawa cywilnego, czyli od 1 stycznia 2021 roku, przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nadal będą mogli, tak samo jak konsumenci, zareklamować zakupiony towar w ramach rękojmi w okresie 2 lat od momentu jego wydania.

Sprzedawca jest odpowiedzialny za sprzedawany towar.
Rób zwrot z tytułu niezgodności towaru z umową, niezgodność w postaci ukrytej wady.

nie mogę zwrócić już tego laptopa, bo 14 dni mineło

Tytul niezgodności z umową obowiązuje przez dwa lata.
Doczytaj w sieci.

nic z tego, dlatego zapytałem - gdzie moge kupić chłodzenie do tego laptopa , a jak nie da rady to jaki serwis polecacie żeby mi to zrobił