Zgoda na pośmiertne oddanie narządów

Witam,mam do was takie pytanie,czy byście chcieli by wasze narządy były oddane pośmiertnie do przeszczepu by uratować komuś życie??I czy wogle jesteście za tym czy przeciw??

Ja jestem za oddaniem i chciał bym oddać je komuś komu by one jeszcze posłużyły dłużej skoro mi nie były by już potrzebne.

ja mógłbym oddać

ale myślę, że z racji trybu życia nikt by nie chciał ;pp

sam nie wiem…

bo jeżeli dożyję starości to z moich wnętrzności i tak nie dałoby się nic wykorzystać

ale jeżeli odejdę wcześniej nienaturalnym sposobem to co mi będzie zależeć

hmm ale właściwie jak to jest? żeby szpital mógł coś wykorzystać?

Trzeba napisać oświadczenie a jak go się nie ma to wtedy to od najbliższej rodziny zależy?

nie, w myśl prawodawstwa polskiego wszelkie organy mogą być pobierane pośmiertnie, dla tego wyrażanie woli nie jest konieczne, jednak lekarze często pytają rodzinę o zdanie oraz nie pobierają organów od osób bez oświadczenia woli, ale to tylko kwestia ich podejścia

Ostatniuoo w TV mówili, że na studiach na kierunkach medycznych od lat baaardzo brakuje zwłok, na których przyszli lekarze mogliby się uczyć i teraz niektórzy ludzie życzą sobie żeby po śmierci ich zwłoki oddano na akademię medyczną.

trochę poczytałem, bo temat mnie zaciekawił /to tylko małe uzupełnienie wypowiedzi kolegi:)/

http://www.oswiadczeniewoli.pl/index2.php?plik=prawo/ustawa1_30.inc&kat=1

Ja jestem za. tylko, żeby mnie po odebraniu narządow złożyli mniej więcej do kupy i pogrzebali godnie :slight_smile:

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 17:13

Też to oglądałem. Ci lekarze na czarno czasem czaszkę ludzką załatwiają :slight_smile:

każdy powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający czy zgadza się czy też nie i to powinno być coś na wzór dowodu tożsamości, aby nie było przewałów z handlem organami, celowym uśmiercaniem w celu pobrania dla kogoś kto ma kaskę itp… można by naszą decyzje za lub przeciw umieszczać np w naszych dowodach osobistych i na prawo jazdy…

teraz w obecnych dowodach i w prawach jazdy nie ma miejsca na takie rzeczy są za małe przecież to tylko mała plastikowa karta,kiedyś w tych starych dokumentach książeczkowych to by było miejsce,teraz to możemy taką kartkę sobie nosić w jakimś etui w którym trzymamy wszystkie dokumenty :slight_smile:

Szczerze mówiąc podpisałbym takie coś…

Ja też wyraziłbym taką zgodę, jeżeli moje narządy do czegoś by się nadawały i mogłyby uratować życie drugiemu człowiekowi to jak najbardziej jestem za.

ja tak samo jak y mi były te narządy nie potrzebne to był je oddał

Ja także jestem za … po śmierci to co mi tam :wink:

A później kazał bym się skremować, a prochy zakopać i postawić niewielki krzyż …

Tak to widzę :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 20:48

Ja także jestem za … po śmierci to co mi tam :wink:

A później chciałbym być skremowany, a prochy żeby zakopać i postawić niewielki krzyż …

Tak to widzę :stuck_out_tongue:

po co dać temu wszystkiemu zgnić w ziemi kiedy te narządy mogą uratować komuś życie :slight_smile:

Dokładnie mogą komuś uratować życie…

I tak nie będą nam potrzebne…

a wie ktoś skąd można pobrać taki druk do wyrażenia zgody na pobranie??

Ja bym oddal mój mózg do badań po smierci. Chciałbym w ten sposób zrobić coś dla ludzkości !!

ja bym nie pobierał, a zaczął latać po urzędach

tylko ciężko mi stwierdzić jakim dokłanie

może kto inny będzie wiedział

alb znajdzie na necie

taka ma opinia :stuck_out_tongue:

a po co latać po urzędach?? :shock: :slight_smile:

http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/120

Pod tym adresem można znależć plik z oświadczeniem woli.