Zgodność AGPx8 z x4

Czy jesli kupie kartę z obslugą agp x8 to czy bedę mogl jej uzywac na plycie glownej z agp x4. Pytam bo gdzies czytalem ze sa zgodne ale musze sie dowiedziec dokladnie.

Jasne że TAK

Tak, ale musisz pamietac ze bedzie pracować na agp x4

Dziemki za szybką odpowiedz.

Ale jeszcze jedna sprawa: Slyszalem ze jesli właśnie zmusimy taka kartę do pracy z agpx4 to windows “pływa” to znaczy muli straszliwie.

Nic się nie dzieje.

chodzi normlanie :wink:

moj sprzet tego jest przykładem :wink: pł. gł Abit ST6 i815EP agp x4 :slight_smile:

Mam takie pytanie.

Mam komputer PII 400 MHz / 192SDRAM / NVIDIA RIVA TNT2 Model

64/Model 64 Pro (32 MB) / AGP 1x/2x.

I zastanawiam się czy będzie mi działać Radeon 9250.

Zanim kupisz sprawdź czy będzie działać,to jest karta AGP x 8 i może mieć problem płyta główna z jej zasilaniem i inne problemy - stara płyta.

Choć specyfikacja karty podaje że nie powinno być z zasilaniem problemu,ale sprawdź.

System Requirements

* Intel® Pentium® 4/III/II/Celeron™, AMD® K6/Duron™/Athlon®/Athlon XP® or compatible with AGP 2X (3.3V), 4X (1.5V), 8X (0.8v) or Universal AGP 3.0 bus configuration (2X/4X/8X) or PCI bus.

* 64MB of system memory

* Installation software requires CD-ROM drive

Może być potrzeba aktualizacji biosu płyty.

Oraz wymiana zasilacza na mocniejszy.

Na starej karcie odinstaluj oprogramowanie i jej stery,restart kompa i uruchom komp na sterze systemowym.

Zamknij komp i wyjmij kartę starą i załóż nową i wejdź do biosu i zresetuj ustawienia na default i ustaw w biosie tylko co trzeba.

Pamiętaj zanim kupisz to sprawdź czy pójdzie lub daj komp do serwisu i niech robią.