Zgodność AGPx8 z x4

(D Ark) #1

Czy jesli kupie kartę z obslugą agp x8 to czy bedę mogl jej uzywac na plycie glownej z agp x4. Pytam bo gdzies czytalem ze sa zgodne ale musze sie dowiedziec dokladnie.

(Grzewar13) #2

Jasne że TAK

(Damian) #3

Tak, ale musisz pamietac ze bedzie pracować na agp x4

(D Ark) #4

Dziemki za szybką odpowiedz.

Ale jeszcze jedna sprawa: Slyszalem ze jesli właśnie zmusimy taka kartę do pracy z agpx4 to windows "pływa" to znaczy muli straszliwie.

(JNJN) #5

Nic się nie dzieje.

(:: MARIO ::) #6

chodzi normlanie :wink:

moj sprzet tego jest przykładem :wink: pł. gł Abit ST6 i815EP agp x4 :slight_smile:

(Gta Mathias) #7

Mam takie pytanie.

Mam komputer PII 400 MHz / 192SDRAM / NVIDIA RIVA TNT2 Model

64/Model 64 Pro (32 MB) / AGP 1x/2x.

I zastanawiam się czy będzie mi działać Radeon 9250.

(JNJN) #8

Zanim kupisz sprawdź czy będzie działać,to jest karta AGP x 8 i może mieć problem płyta główna z jej zasilaniem i inne problemy - stara płyta.

Choć specyfikacja karty podaje że nie powinno być z zasilaniem problemu,ale sprawdź.

System Requirements

* Intel® Pentium® 4/III/II/Celeron™, AMD® K6/Duron™/Athlon®/Athlon XP® or compatible with AGP 2X (3.3V), 4X (1.5V), 8X (0.8v) or Universal AGP 3.0 bus configuration (2X/4X/8X) or PCI bus.

* 64MB of system memory

* Installation software requires CD-ROM drive

Może być potrzeba aktualizacji biosu płyty.

Oraz wymiana zasilacza na mocniejszy.

Na starej karcie odinstaluj oprogramowanie i jej stery,restart kompa i uruchom komp na sterze systemowym.

Zamknij komp i wyjmij kartę starą i załóż nową i wejdź do biosu i zresetuj ustawienia na default i ustaw w biosie tylko co trzeba.

Pamiętaj zanim kupisz to sprawdź czy pójdzie lub daj komp do serwisu i niech robią.