Zgodność karty graficznej z płyta główną

Witam

Jakiś czas temu kupiłem nową kartę graficzną Sapphira Radeon HD 6850 toxic, moja płyta główna model:(GA-EP35-DS3P) jej nie widzi choć złącze PCI express x16 się zgadza i zasilanie też. Moje pytanie brzmi, czy coś przeoczyłem w sensie zgodności karty z kompem czy jest to po prostu wina kart graficznej? :?:

IMHO - jeśli zasilanie jest ok, a płyta jest sprawna - to ewidentnie wina karty graficznej. Napisz coś więcej o tym zasilaniu - bo co s mi mówi że ono jest tu czynnikiem uniemożliwiającym prawidłowy rozruch komputera z tym Radeonem …

pawcio55 , miałem jakiś czas temu podobny problem ale rozwiązaniem okazało się przeczyszczenie płyty głównej - odrobina kurzu zebrała się w gnieździe PCI-E 16x i powodował on problemy.

Na twoim miejscu zacząłbym od czyszczenia a ewentualnie potem bym szukał przyczyny dalej.

Oczywiście rozumiem że masz wpięte zasilanie w złącze na karcie graficznej…

Zasilanie TG500-U2 500W , złącze 6-pin PCI Express x16 czyli tyle ile minimalnie na specyfikacji karty, zresztą widać że pobiera prąd bo wiatraczek się kręci. Co do kurzu w gnieździe PCI express x16 to nie sądzę ponieważ starą kratę model:(sapphira HD 3870 toxic) widzi bez zarzutu. Tak zasilanie podpięte w złącze na karcie graficznej…