Zgodność pamięci RAM

Witam, mam zamiar dokupić do komputera pamięć ram, ale nie wiem jaką . posiadam ddr2 512x2 (333 mhz) w związku z czym czy musze kupić to samo czy mogę np kupic 1 gb ram 800 mhz?

Otwórz obudowę i sprawdź czy masz wolne złącza na pamięć, bo niektóre płyty mają tylko 2 gniazda, ewentualnie podaj model płyty głównej.

Możesz kupić pamięć ddr2 1GB 800Mhz (400Mhz), ale lepiej wziąć od razu 2 takie moduły, aby pracowały w trybie dual channel.

hellboyxd11 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Możesz kupić szybsze od tych co masz ale i tak nowe Ci zwolnią do prędkości starych

Lub jeżeli kupisz jakieś bardzo szybkie z niskim CL to mogą być duże problemy wtedy…

Więc podaj model płyty i sprawdź jakie masz dokładnie te stare pamięci

Z tego co sprecyzował mi program Speccy mam 4 sloty , 2 są zajete . Płyta główna to ASUSTeK Computer INC. model M2N8-VMX (CPU 1).

Co do pamięci :

Slot #1

Typ DDR2

Rozmiar 512 MBajtów

Producent Nieznane

Maksymalna Przepustowość PC2-5300 (333 MHz)

SPD Ext. EPP

Slot#2

Typ DDR2

Rozmiar 512 MBajtów

Producent Nieznane

Maksymalna Przepustowość PC2-5300 (333 MHz)

SPD Ext. EPP

Hej,

Skoro masz 4 sloty na pamięć RAM, to czy nie lepiej kupić - oczywiście jeśli chcesz rozszerzyć pamięć do łącznie 2 GB - dwóch pamięci 512GB albo 2 1GB o taktowaniu 667 MHz - na przykład takie. Generalnie według specyfikacji płyta obsłuży maksymalnie 4 GB RAM’u DDR2 800/667/533.

Pozdrawiam,

Dimatheus

myślę, że właśnie o to mi chodziło dziękuje za wyjaśnienie.

Hej,

Co do pytania o prędkości DDR2, to myślę, że ten artykuł w Wikipedii na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości. :slight_smile:

Drobiazg.

Pozdrawiam,

Dimatheus