Zgranie nagrania z VHS na PC i problem z .VOB

Zgrałem za pomocą urządzenia Sony RDR z wbudowanym dyskiem i magnetowidu stare kasety VHS. Dysk Sony jest zabepeiczony przed kopiowaniem, ale udało mi się zgrać za pomocą isobustera całą zawartość dysku Sony RDR na dysk PC. Mam tam tylko pliki VOB które trwają około 9 minut. Są one poprawnie odtwarzane tylko w programie “Media Player Classic - BE”. Jeśli odtworzę je w innym programie np “Media Player Classic Home Cinema” czy “VLC” film zamiast trwać np 9 minut trwa krócej np 3, 5 czy 7 minut. Chciałem je przekonwertować na avi i podzielić. Próbowałem je edytować programem Avidemux 2.7 - 64 bits ale tam również pokazuje że nagrania jest 5 minut a nie 9 więc nie mogę go podzielić. Próbowałem przekonwertować z VOB na Avi darmowymi programami ale zawsze konwertuje tylko kilka pierwszych minut filmu, a nie całe 9, lub w ogóle nie można załadować pliku vob. Wie ktoś dlaczego tak się dzieje? W Media Player Classic - BE odtwarza OK, ale potrzebuje programu w którym będę mógł je podzielić i zapisać do avi.

Cześć, sprobuj moze te plyty zrippowac Shrinkiem i wtedy edytowac w dowolny sposob.