Zgranie plików z dysku twardego

Witam,

A więc w laptopie spaliła się karta graficzna koledzę  a na dysku posiada ważne pliki , poprosił mnie żebym je zgrał . Podpinam dysk z laptopa pod sata w moim PC i teraz pytanie , jakim programem najlepiej z hiren’sa (najnowszy) zgrać te pliki ??  Dysk to WD320BEVT  :slight_smile:

A czemu z hirena no zgraj to pod Windowsem.

Podłącz ten dysk jako drugi. Uruchom swojego Windowsa normalnie. 

W komputerze pojawi się nowy dysk i z niego normalnie zgrasz pliki, tak jak się to robi zawsze. 

Osobiście nigdy tego nie robie jak bug przykazał,a już na pewno nigdy nie robiłbym tego z użyciem Win - jestem pokręcony, ale za bardzo kocham swoje pliki.

Kopie najlepiej robić przy użyciu narzędzia dd - potem nikt Ci nie powie, że coś jest nie skopiowane.

Wyjaśniam czemu nie podepnę jako drugi dysk , nie mam kabla. A jak wiadomo na tym dysku windows nie wystartuje :slight_smile: Mam hirensa jest tam masa programów do HDD i dla tego chce go użyć 

to zdanie stoi w sprzeczności z tym co napisałeś na początku:

 

 

to w końcu masz jak podpiąć do PC czy nie?

@up Ty tak serio ? Podpinam go do PC kablem jako PIERWSZY dysk , nie mam 2 KABLA żeby podpiąć 2 DYSKI  :?

W takim wypadku na co zamierzasz zrzucić kumplowi te dane? Pozostaje jedynie pendrive, albo załatwić sobie kabel by móc podpiąć dysk jako drugi. 

Dokładnie , na pendrive , ilość danych nie przekracza 10 GB bez windowsa 

Wypal na płytę Hiren’s BootCD lub Ultimate Boot CD odpal z włożonym pendrive, uruchom total commandera, i zgrywaj dane. Proste :wink:

 

ps. nie zdażyło mi się jeszcze nigdy żeby total commander pominał zgranie jakiś ważnych plików. 

 

pzdr.

Po paru wysiłkach znalazłem kabel , podpiąłem , znalazło dysk i teraz tak . Znalazło jakby partycję C  (298 GB) z czego dysk ma 320 , i kumpel mówi że to nie jest to co ma być zgrane 

Skoro podpiąłeś dysk i widzi partycję, to z powietrza Ci się to nie wzięło.