Zgranie systemu na płytę / USB

Cześć, gdy kupywałem laptopa to sprzedawcy powiedzieli, że oni nie dołączają płytek z Windowsem 8, lecz mam sobie zgrać go na płytkę lub na USB, jednak nie mam pojęcia jak to zrobić. Mój komputer zawsze był zawirusowany (mówię tu o moim PC z XP), jednak laptopa używają rodzice i chcę mieć po prostu kopię zapasową “przy sobie”. Chętnie bym to zrobił na weekend, tylko nie wiem jak i tutaj mam prośbę - może mi ktoś obeznany wytłumaczyć jak to zgrać i czy lepiej na płytę czy USB?

Pozdrawiam i z góry liczę na wszelką pomoc,

WHISKEYn1

PS. Jeżeli macię link od microsoftu to bardzo by się przydał, bo wiem, że nic bym źle nie zrobił. :wink:

Zapewne masz partycję Recovery więc dlatego nie dostałeś płyty z systemem.

 

Tak, jest taka. Czyli muszę coś zgrywać czy nie? :slight_smile:

Nic nie musisz zgrywać. Jak co stanie się z systemem wtedy uruchomisz naprawę właśnie z partycji Recovery.

Polecam stworzenie jednak płyt DVD recovery, chociażby aby mieć system pod ręką w razie awarii dysku twardego. Nie trzeba wtedy martwić się o pobieranie obrazów systemu z internetu ani pożyczania od znajomych. Kilka płyt dvd to niewielki wydatek a sen spokojny.

Na USB można nagrać czy nie, bo ostatnio kupiłem pendrive 16GB? I chcę się dowiedzieć jak to zrobić. Jeżeli wiecie to piszcie. :slight_smile:

Jakiej firmy to laptop?

 

HP, w środku siedzi procesor AMD i jakaś karta Radeon’a, reszty nie znam.