Zgranie windowsa z dysku na płytę

Witam Wszystkich

Jako że przed Nowym Rokiem chciałem zrobić jeszcze coś pożytecznego, pomyślałem że zrobię porządek z tym na co nigdy nie mam czasu czyli z kompem. Jakieś 5 lat temu kupiłem laptopa i jeszcze go nie formatowałem :smiley: Przy zakupie nie dostałem płytki z windowsem. Zostało mi oznajmione, że kopia jest wgrana na dysk i jak będę chciał go zainstalować ponownie muszę zgrać ją na płytkę i wszystko będzie ok. Problem w tym, że nie dość że jestem laikiem w tym temacie to jeszcze nie mam pojęcia gdzie na dysku jest ta kopia ani jak ją zgrać na płytkę.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł chętnie poczytam :slight_smile:

Poszukaj na twardym dysku ukrytej partycji Recovery o do odzyskiwania systemu Windows

Poszukaj w papierach, tam na pewno jest napisane co i jak. Ewentualnie, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś popytał po znajomych, czy ktoś nie ma płytki z tym samym sp, ewentualnie ściągnąć z torrentów obraz systemu(tylko trzeba uważać, bo wiele kopi jest zmodyfikowane, poprzez zmodyfikowanie shell’a, dodanymi jakimiś programami, czy pousuwanymi składnikami) i wtedy zainstalować system na swój klucz.

Pisząc, że jestem laikiem nie ściemniałem:)Fajnie by było jakbyście napisali jak jej poszukać albo jak sprawić żeby przestała być ukryta:)

Zajrzeć do instrukcji obsługi. Robiłeś już to?

Całkiem nie głupi pomysł Panie Moderatorze (uczestniku wszystkich zlotów :wink: ) tylko gdzie ja ją dałem pięć lat temu??? :smiley: Poza tym mam już dwie przeprowadzki za sobą, także odszukanie instrukcji nie wchodzi w rachubę :slight_smile:

Sprawdzałem w panelu sterowania->narzędzia administracyjne->zarządzanie komputerem->zakładka zarządzanie dyskami i mam pokazany jedynie dysk C bez ukrytego.

Czytałem też o jakieś kombinacji klawiszy ctrl+f11 podczas uruchamiania komputera ale nie wiem co i jak dalej robić, poza tym to była kombinacja pod Vistę.

Czytałem też o tym że są jakieś programy do robienia recovey cd może znacie jakieś??

W internecie poszukaj instrukcji do laptopa …

Napisz jakiego masz lapka, jeśli HP, to masz tu ładny poradnik:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01904665

Ważne:

Taką płytę można zrobić tylko 1 raz (nawet reinstalacja systemu nic nie da), ponowne nagranie tej płyty nie będzie możliwe. Więc ją pilnuj :))

p.s. zwróć uwagę, że najlepiej to zrobić za pomocą płyty DVD+R.

Szukałem i nie uwierzycie ale do fujitsu siemens amilo l1310g nie znalazłem instrukcji. Wiem że to już stary komputer ale aż tak :slight_smile:

spróbuj F8

podczas uruchamiania

To musisz pogrzebać sam, na pewno to nie jest aż tak skomplikowane:)

chyba tak to się skończy że będę sam musiał coś pokombinować. Może najpierw pozgrywam ważniejsze rzeczy z dysku i spisze parę numerów na pogotowie komputerowe :wink:

Najlepiej zadzwonić na pomoc techniczną. Ewentualnie tak jak pisałem, możesz wgrać system z pirata instalując go na swój klucz i też będzie ok, tylko pamiętaj, że będziesz musiał aktywować system przez telefon.