Zgranie zdjęć z laptopa

Witam mam taki problem otóż posiadam laptopa: ASUS F5N-AP177H który krótko pisząc padł i nie opłaca się go naprawiać.

Pytanie tylko gdyż dysk twardy jest dobry , czy jest opcja aby ten dysk wymontować i podłączyć do kompa stacjonarnego konkretnie chodzi o zrzucenie z niego zdjęć , itd. nic poza tym.Będę wdzięczny za pomoc czy można tego dokonać i jaką metodą bo nie wydaje mi się aby można było pod złącze usb podłączyć i dane przekopiować gdyż raczej musi ten dysk mieć jakieś zasilanie niestety tak sądzę chyba aby zadziałał.

jak 2.5 cala i sata2/3 to wystarczy go wyjąć z laptopa, postawić gdzieś na półeczce w obudowie, podłączyć do płyty głównej do wtyczki SATA, włączyć komputer i zgrać zdjęcia. Spokojnie komputer powinien go wykrywać. Przerabiane przeze mnie dziesiątki razy :wink:

Albo przełóż dysk do innego laptopa i zgraj dane odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedzi to spróbuję bo jeśli chodzi o przełożenie do innego laptopa to ciężko będzie gdyż Ja tylko stacjonarny posiadam a wątpię aby ktoś ze znajomych co mam wielu którzy posiadają laptopa pozwolił abym jego sprzęt rozebrał i wkładał czy podłączał inny dysk twardy.Niestety nie każdy taki chętny jest do tego typu experymentów i nie dziwię się , boją się bo w końcu to nie kosztuję parę groszy a nie każdy czeki podpisuje niestety.

Kup najtańszą obudowę na dysk 2,5 cala i normalnie przez USB podłącz pod komputer i wejdziesz we wszystkie partycje dysku, łącznie z partycją systemową C:

@ Piotrek2255

O ile nie jest założone hasło dostępu do HDD. Ostatnio miałem taki po zalaniu - poszła płyta główna, 2 PC-ty nie dały rady (bios nie obsługuje funkcji zabezpieczania hasłem i po “mieleniu” przy rozruchu nie widzi dysku). Musiałem pożyczyć laptopa i przy pomocy pena z hirensem kopiować partycję systemową (dokumenty firmowe na c: i laptopy niekompatybilne sprzętowo).

A musi być ta obudowa do dysku nie mogę po prostu dysku z laptopa wyciągnąć podłożyć pod niego jakiś zeszyt lub gazetę włożyć kabel sata 2 o ile będzie nato wejście dysk bo jeszcze nie wiem i po prostu przerzucić wszystkie potrzebne dane.Czy musi być do tego dysku jakieś osobne zasilanie bo jeśli tak to będzie problem z zasilaniem.Jeszcze tego na oczy nie widziałem dopiero będę wiedział może jutro lub pojutrze jak go będę miał u siebie i go rozkręcę hmmm…???

Na samym kablu SATA nie ma zasilania.

Potrzebujesz adapter HDD czyli przejście z IDE 2.5 na IDE 3.5

Dzięki za info widzę że nie jest to aż tak droga inwestycja bo max do 5zł cena na necie więc można zainwestować.

Wówczas rozumiem bezproblemowo będę mógł do komputera stacjonarnego podłączyć dysk i zrzucić potrzebne mi dane tak ???

Sorki za tak może głupie pytanie jednakże pierwszy raz będę coś takiego robił i jestem kiepski w te klocki niestety.

Tak :idea:

zastawiam się dlaczego wszystko oprócz zdjęć?

bo dla mnie to zasługuje na nagrodę “bzdura roku”

To jest prowokacja.

Dzięki za pomoc faktycznie wystarczyło wymontować z laptopa dysk podłączyć pod komputer stacjonarny pod złącze sata 2 i zasilanie z zasilacza i wykryło odrazu dysk jako dodatkowy dysk.Wystarczyło przerzucić dane i wszystko poszło jak z płatka.Dzięki wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.