Zgrywanie danych z uszkodzonego laptopa

Witam. Mam problem. Otóż uszkodziła mi się najprawdopodobniej karta graficzna w laptopie i w ogolę nic się nie wyświetla, a podczas startu słyszę 3 bipy z biosu co oznacza awarie video.

Mój problem polega na tym ze chciałbym zgrać teraz wszystkie moje potrzebne dane z dysku laptopa na dysk w komputerze stacjonarnym i nie wiem jak to zrobić. Na laptopie załadowana jest Vista, która się ciągle uruchamia (ponieważ słychać ja w tle - odgłosy powitania w systemie itp.)

Zna ktoś jakieś urządzenie które pozwoli mi na zgranie danych z tego uszkodzonego laptopa na inny dysk poza nim?

Dziękuje za pomoc

Mogę się mylić, ale czy błąd grafiki nie wstrzymuje ładowania systemu? :wink:

wlasnie nie… wszystko w tle jest wykonywane prawidlowo

Najprościej, to wyciągnąć dysk z laptopa i podłączyć go bezpośrednio do komputera stacjonarnego.

Skoro system się odpala to gdyby komputer był podłączony do sieci lokalnej można by wejść na dysk poprzez:

\Nazwa_komputera\C$

PS. Zamiast C$ można wybrać inną literę dysku na który chcemy się dostać np D$, E$ itd.

Ale co z tego, że system się odpali i podłączysz go do sieci - skoro jej nie zaakceptujesz - co trzeba zrobić w przypadku visty.

Nie wiem czy da się tak zrobić, ale:

  1. Po “omacku” logujesz się do Visty (chyba Ci się uda, nie?)

  2. Chwilę czekasz, aż się uruchomi system.

  3. Podłączasz laptop do PC (jest chyba taki kabel USB).

  4. PC powinien Ci wykryć laptopa jak dodatkowy dysk.

  5. Wchodzisz i kopiujesz pliki :slight_smile:

Próbowałeś podłączyć zewnętrzny monitor?

:roll:

lol skoro mówi, że mu padła karta graficzna to jak ma działać inny monitor?

Może faktycznie, spróbuj, może to jednak nie problemy z kartą a z matrycą. :wink:

karta karta graficzna napewno sie przegrzala lub kto wie co…

dziś wyczytałem ze seria HO dv6000 ma problemy z chipsetem nVidia. znalazłem przejściowe z 2.5’’ dysku na większy, podłącze to wszystko do kompa chyba, albo wymienię całkowicie płytę główna tego złomu :wink:

ale i tak dzięki za pomoc

PS. matryca jest sprawna, próbowałem podłączyć laptopa do TV i nie zadziałał, a ma również wmontowane wyjście na D-Sub