Zgrywanie filmów, nie działają bez płyty

A więc dostałem laptopa od znajomych. Chcieli zgrać filmy z wakacji na laptopa a potem na pendriv’a.

Problem polega na tym ,że po skopiowaniu filmu z płyty na komputer (całe kopiowanie przebiega bez problemów). Film zrzucam na pulpit ale kiedy chce go odpalić to bez płytki niestety nie jestem w stanie tego zrobić. Krótko mówiąc do odpalenia filmu potrzebne jest żeby była płyta.

Jak zgrać film aby nie potrzebna była obecność płyty w napędzie do odtwarzania?:stuck_out_tongue:

Jakie rozszerzenie mają pliki z filmem? Czy na płycie jest tylko ten plik filmu czy jeszcze jakieś?

Pliki filmu maja rozszerzenie VOB, a w folderze sa 2 filmy. Oprocz filmów sa 4 inne pliki 2 z rozszerzeniem ifo i 2 z rozszerzeniem bup

@Już chyba rozumiem, te pliki inne sa potrzebne do odpalenia filmu :/… :stuck_out_tongue:

Dzięki ;), już chyba działa.

ps. głupie to jest :X!

czyli wygląda to na płytę z filmami DVD-Video

możesz albo skopiować płytkę na inną, zrobić jej obraz, albo przerobić te filmy na jakiś inny format, np. divx

Jeszcze 1 problem, po zrzuceniu filmu z tymi dodatkowymi plikami na komputer. FIlm działa bez płyty. Ale po zgraniu na pendriv’a po próbie włączenia filmu wyskakuje taki błąd.

Windows Media Player:

Windows Media Player cannot play the DVD because the disc prohibits playback in your region of the world. You must obtain disc that is intended for your geographic region.

Tak bezsensownego błędu jeszcze nie widziałem. :X!

Film za zabezpieczenie regionalne, które możesz “zdjąć” programowo lub użyj innego programu do odtwarzania tego filmu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Region_DVD

Film udaje mi się odpalić na laptopie tylko windows media playerem, jest jeszcze program hpDVDplay ale nim nie udaje mi się go odpalić. Jakim programem można zdjąć ten kod :p(napisz na PW jeśli możesz ;))? No zeby filmów z wakacji nie dało sie zgrywac co za bezsens :stuck_out_tongue:

A no i chodzi mi głównie o to żeby inni znajomi mogli odpalać filmy z tego pendriv’a. Oni pewnie też maja Media Playera więc chodzi mi głownie o to żeby nim mogli sobie odpalić czy winampem ;p

Skoro to jest film z wakacji to pewnie nie ma założonego regionu tylko WMP się doszukał czegoś i zgłasza komunikat.

Co do zdejmowania tego ograniczenia - wpisz odpowiedni zwrot w google i będziesz miał dużo odpowiedzi (nie korzystam z takiego oprogramowania bo mi nie potrzebne)