Zgrywanie filmów z kamery

chce sobie zrzucic film z kamery SONY.Mam do niej oprogramowanie i zrzucam ten film ale nie wiem jaki format wybrac AVI czy MPEG1??? probowalem juz zrzucac ten film i 1 minuta filmu w formacie AVI przy najwyzszej jakosci zajmuje na HDD 310 MB!! przeciez jak zgram caly film to on mi pol HDD zajmie! !!

Spadek w jakości wynika z tego, że masz usb 1.1 a nie 2.0(znacznie szybszy). Kup tuner TV i podepnij przez wejście AV a jakość będzie świetna. Co do kompresji to polecam VirtualDub :stuck_out_tongue:

dzieki wielkie.kupic tunera chyba nie bede w stanie ale postaram sie go zalatwic.Jeszcze raz wielkie dzieki.

Pozdrawiam

lukas

Lecz i tak, musisz najpierw wrzucić na twradziela film, by potem go skompresować :smiley:

sprawdź dokładnie ustawienia kamery jaką masz szybkość nagrywania klatek powinno być 25-30 fps i rozdzielczość min 640x480 i jeszcze format jak jest możliwość to ustaw na WMA ja mam aparat Minolta Z2 z możliwością nagrywania krótkich sekwencji video i własnie przy tych ustawieniach filmiki zrzucone na kompa są w super jakosci co prawda na karte 128MB na tych ustawieniach moge nagrać tylko około 1.5 min ale to jest aparat a nie kamera.