Zgrywanie kaset VHS na PC (SIL3112)

Witam chciał bym przegrać kilka kaset VHS na dysk komputera. Posiadam przewody, niestety nie mam oprogramowania a sterowniki dołączane na płycie działają tylko pod Windows XP i starsze wersje. Dołączam zdjecia przewodów jakimi dysponuje.

Sterowniki na płycie to:
Silicon Image SiI SATARaid Controller OS Driver (SIL3112).



To nie te sterowniki, te na płycie są od kontrolera dysków.

Możliwe, że to będą sterowniki do tego grabbera.

1 polubienie

Możesz zainstalować Virtual Box a w nim wirtualnego Windowsa XP na którym zainstalujesz sterowniki do grabbera.
W ten sposób używam skaner który działa pod XP

SIL 3112 to nie jest grabber, tylko kontroler dysków. pobrane

To nie są sterowniki do tego grabbera. To jest AGK Audio/Video Grabber 10315.

1 polubienie

Ten grabber widoczny jak kamera internetowa? Jeśli tak, to wystarczy OBS i jazda:

Mój film :slight_smile:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Panowie.

wasabi1084 faktycznie po zainstalowaniu tego pliku ruszylo. Jednak teraz mam kolejny problem.

M.in taki że grabber nie przesyła dźwięku. Obraz i nagrywanie OK natomiast brak jakiego kolwiek dźwięku. Dla pewności podłączałem Magnetowid do TV i wszystko odtwarza jak należy.

blumberplumber zaraz zobaczę filmik może uda mi się z niego coś wywnioskować.

fobo twojej metody jeszcze nie testowałem.

Dlaczego wybierasz 640x360? To są proporcje 16:9, podczas gdy docelowo VHS był wyświetlany na 640x480 czyli 4:3. Rozdzielczość docelową i tak trzeba wybrać adekwatnie do materiału (PAL/NTSC/SECAM, z przeplotem czy bez). I tak samo z klatkami na sekundę. Nie zrobisz 30 z 25, 22 itp.

Algorytm do skalowania masz ustawiony Lanczos, ale warto wspomnieć o tym że słabe karty graficzne nie nadążą z przeróbką klatki w sekundzie (jest zasobożerny). Zresztą, stosowanie tutaj jakiegokolwiek skalera jest dość dyskusyjne.

Ale generalnie rzecz biorąc to fajnie że tworzysz jakieś materiały.

Eh, brawo ja! No cóż - nie sprawdziłem tego w internetach. Ten material miał być dla osób, ktore chciałyby zgrać kasetę np. na pendrive’a i odtworzyć ją na LCD lub nawet na smartfonie. 4:3 na TV 16:9 gene5rowałoby paski po bokach.
Nie poprawię / usunę tego, bo to ma już 14 tysięcy wuświetleń.

4:3 na TV 16:9 gene5rowałoby paski po bokach.

To zależy od odtwarzacza w firmware lub systemie operacyjnym telewizora.

  • W przypadku kiedy zgrasz w 16:9 to nie zostawiasz wyboru użytkownikowi, poza tym rozciągasz pyski na szerokość i wtedy „naprawia” się to wymuszając w odtwarzaczu wyświetlanie w 4:3 (czyli kolejny raz skalując i kolejny raz tracąc na jakości).
  • Jeśli zgrasz w 4:3 to masz oryginalne proporcje i wtedy masz szersze pole do popisu bowiem w odtwarzaczu możesz sobie ustawić aby sam rozciągał (co większość robi, nie ma więc żadnych pasków) lub aby wcale nie rozciągał (ja np. wolę oryginalne proporcje, szczególnie widoczne na okrągłych kształtach); zostawiasz też sobie furtkę dla algorytmów przyszłości w przyszłości, które być może będą dostosowywać obraz inteligentnie w locie na zasadzie content aware (nie wiem jaki jest polski odpowiednik).

O ile ktoś chce sobie zgrać ot tak sobie materiał to żaden problem. Gorzej kiedy chce go zarchiwizować i zrobi to w dokładnie ten sposób. Może wielkiej tragedii nie ma, ale zostawi sobie gorszy materiał a VHS w tym czasie umrze (poskleja się, odwarstwi, utleni itp. data rot z tego wynikający).

Nie poprawię / usunę tego, bo to ma już 14 tysięcy wyświetleń.

Ja tylko zwracam uwagę na istotne informacje, których zabrakło. Możesz za to zrobić erratę w opisie pod filmem, którego pewnie nikt nie przeczyta. ^^

https://www.olx.pl/d/oferta/*.html
Polecam jeżeli chcesz poprawić jakość tego VIDEO które zgrałeś

Reklamy tego typu odnoszą skutek odwrotny od zamierzonego. Odkryłeś internet dopiero co? W ten sposób „Janusze botów” spamowali fora 20 lat temu…

Materiału nie da się poprawić bo tych informacji tam zwyczajnie nie ma i już nie będzie. To jest jeszcze gorsze niż cyfrowa restauracja starych zdjęć (już nie mówię o wypełnianiu ubytków, ale np. kolorowaniu czy teksturowaniu oczu, ust, włosów etc.).

Każda taka obróbka nie powinna być hardcodowana tylko pozostawiona algorytmom, które pracują na materiale w locie - a to z tego względu, że dziś są takie, ale za 10 lat będą znacznie lepsze, za 50 niewyobrażalnie lepsze i lepszy efekt uzyska się na materiale oryginalnym niż przememłanym.

Poza tym srogo psujesz rynek… 15zł za kilka filtrów, pewnie jeszcze nałożonych w jakimś otwarto-źródłowym programie. Przez takich jak Ty, coraz mniej ludzi zajmuje się profesjonalnie restauracją materiałów. To zupełnie jak z domokrążnymi serwisantami z gimnazjum.

Myk z winXp jest niezły.

To nie jest problem. Po pierwsze, powinno pojawi się dodatkowe urządzenie audio input, albo mikrofon, trzeba je wybrać w programie do odtwarzania/ zgrywania. Jeśli nawet nie będzie działać, to po prostu podepnij audio do płyty, na wejście i ustaw sobie takie źródło w sofcie i tyle.

O ile w ogóle ma Line in.

Witam, czy któraś z tych kart odbierze mi sygnał z magnetowidu?
5.2.162 KARTA LEVELON FCS-8006 PCI 16CH NTSC PAL - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

KARTA PRZECHWYTYWANIA WIDEO WINNOV VIDEUM 1000 PCI - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

KARTA WIDEO HIKVISION PCI DS-4004HCI(R) - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Jak znajdziesz do tego sterowniki które będą jakoś działać to pewnie tak. Część miała sens, gdy moc obliczeniowa procesorów była wielokrotnie mniejsza, dzisiaj wystarczy ci grabber na USB za 30zł.

Na grabberze USB dużo zakłóceń mi się pojawia

Użyj lepszych i krótszych przewodów, oddal urządzenie od zasilania.