Zgrywanie muzyki z płyt CD

Cześć, posiadam ogromną ilość płyt CD ze swoją muzyką i chciałbym ją zgrać na komputer. Zawsze do tej pory korzystałem z Windowsa Media Player. Mam do Was dwa pytania:

 

  • czy nagrywarka ma znaczenie przy zgrywaniu? można zgrać wiekowym napędem w laptopie czy lepiej skorzystać z nagrywarki w stacjonarnym komputerze (ta druga nagrywarka jest nowsza i lepsza, więc prawdopodobnie posiada lepszy laser)?

Do zgrywania używaj EAC. Co do napędu, to laser jest najmniejszym problemem. IMHO napęd stacjonarny jest o tyle lepszy, że posiada zazwyczaj docisk, zamiast badziewnego mocowania płyty przy pomocy kulek. Zupełnie inna bajka, to kwestia możliwości samego napędu (korekcja odczytu, możliwości buforowania i takie tam). Może podaj konkretnie jakie masz modele napędów, i coś się doradzi.

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie przeczytałem, że EAC nie działa na Windows 10 :frowning: Jest jakaś dobra alternatywa w postaci programu?

Działa. I to bez problemowo. Natomiast co do napędu - IMHO Samung powinien być nieco lepszy. Sprawdź jeszcze ustawienia offsetu http://www.accuraterip.com/driveoffsets.htm

Zapomniałem: możesz też spróbować Foobar2000 - ponoć też daje dobre efekty.

Płyty możesz zgrać wieloma programami. Jeśli chodzi o jakość polecam:

dBpoweramp Music Converter

ale równie dobrze może to być jeden z playerów:

foobar2000

AIMP

MusicBee

Dziękuję. Przetestuję EAC i dBpoweramp Music Converter.

 

Choć przyznam, że ten EAC mnie trochę przerasta ilością swoich opcji.

dBpoweramp Music Converter jest prosty w obsłudze. Jedyny mankament jest taki, że wersja trail działa 21 dni. Później trzeba zapłacić, choć cena nie jest wygórowana. Jednak nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten program, bo w przypadku dużej kolekcji jest niezastąpiony.