Zgrywanie piosenek z płyt CD do Windows Media Player

Witam. Problem tkwi w tym że wkładam płytę z piosenkami do napędu i poprzez “kopiuj z płyty cd” w WMP kopiuje je do biblioteki. Piosenki znajduję na dysku i odtwarzam prze winampa lecz gdy wrzucam je na pendriva i chcę odtworzyć je w radiu w aucie to nie idzie. Piosenki które mam kupione z neta normalnie się odtwarzają. Co jest nie tak?

Windows Media Player konwertuje muzykę z płyt audio do formatu WMA (Windows Media Audio), który to format jest niezgodny z MP3 i mało który odtwarzacz potrafi go odczytać. Musisz użyć innego programu do konwersji muzyki z CD do MP3. Poszukaj tu: http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-k … s,104.html

:roll:

Prawdopodobnie zgrywane są w formacie WMA a odtwarzacz samochodowy nie obsługuje tego formatu lub są zabezpieczone przez DRM i będą odtwarzane tylko w komputerze. Do zgrania w formacie MP3 nie trzeba dodatkowego programu. WMP obsługuje zgrywanie do MP3.

A jak bym konwertował piosenki z formatu WMA na MP3? Jaki jest najlepszy darmowy program do konwertowania z CD do mp3?

Audiograbber

@mi8sio, WMA i MP3 są to formaty kompresji stratnej i konwersja z jednego na drugi wprowadzi dodatkowe straty jakości. Lepiej zgrać płytę bezpośrednio do MP3.

W windows media playerze wejdź w opcje-zakładka “zgraj muzykę” i tam zmień domyślny format z WMA na MP3. Dla pewności ustaw suwaczek w kierunku wyższej jakości. I już. Nie trzeba kolejnych programów.

Faktycznie wszystko działa i jest ok. Zauważyłem jednak że trzeba mieć WMP 11 dzięki za pomoc :smiley:

mi8sio , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ale ten Microsoft bruździ. Mam kilkanaście plików muzycznych i chcę je nagrac na CD. Częśc z nich było jako MP3 a część jako WMA. WMP po zaciągnięciu ich wyświetlał te MP3 jak trzeba (nazwy plików) a te WMA jakoś inaczej (nazwy ze środka pliku). Nazwy plikow sa ponumerowane i chciałem żeby ustawił je jak trzeba (kolejno). Więc skonwertowałem je wszystkie do WAV. Niestety durny WMP dalej je ustawia jak chce bo pewnie w tym WAV dalej są te kretyńskie informacje i ich uzywa.

Jak więc sprawić by ten WMP zaczął robić tak jak jest mnie wygodnie a nie tak jak nadgorliwy programista wymodził?

PS Zauważyliście jak ten Windows 7 badziewi? Cholerne badziewie. Windows 2000 był dobrze zapowiadającym się systemem i inaczej jak te szmelce win 98 itp był stabilny i jak na owe czasy (1999r) dopracowany. XP nawet też się im udał. Ale już Vista i 7 to sklecone na kolanie syfy, tylko po to żeby ściągnąć kasę od głupich co na wyższy numer lecą.

Dodane 28.03.2011 (Pn) 0:28

Dobra. Znalazlem w czym problem. Są 2 rozwiązania. 1 - usunięcie informacji w pliku (rzeczywiście jest tam jak podejrzewałem). Zrobilem to przez Audacity, przy zapise pojawia się okno opcji gdzie można wyczyścicć te inofrmacje a WMP wreszcie użyje nazw plików i posortuje listę cacy.

2 - W WMP jest słabo dostępna opcja sortowania według . Jako to trzeba wybrać “wg nazwy pliku”.

Druga opcja nie sprawdzona bo już wykasowałem nazwy. mAM NADZIEJĘ, ŻE jak zadziała, to zapamięta to na zawsze a nie chrzanić się za każdym razem.