Zgrywanie ścieżki audio z DVD

Jakim programem (najlepiej freeware) zgrać w prosty sposób ściężkę audio z DVD do formatu mp3?

Sposób nr 1 (nie próbowałem ale powinien być najłatwiejszy)

Video mp3 Extractor

Jeżeli program nie bedzie przyjmował plików *.vob to połącz voby w jeden plik *.mpg według opisu w sposobie nr 3 (pkt. 1 i 2) i poddaj obróbce :stuck_out_tongue:

Sposób nr 2

  1. Najpierw zgraj pliki *.vob z płyty na dysk twardy, np. przy pomocy DVD Decrypter lub DVD Shrink

  2. Odpalasz program DGindex (jest częścią np. pakietu Gordian Knot) File —> Open i wskazujesz pliki *.vob na których masz film. Dalej —> Audio —> Output method —> Decode ac3 track to WAV na końcu File —> Save project.

  3. We wskazanym folderze znajdziesz plik WAV, który możesz przekonwertować na *.mp3 przy pomocy dowolnego konwertera, np. Audacity lub AudioGoGo

Sposób nr 3

  1. Najpierw zgraj pliki *.vob z płyty na dysk twardy, np. przy pomocy DVD Decrypter lub DVD Shrink

  2. Połącz voby za pomocą vob2mpg (obsługa banalna - skopiuj pliki z filmu, odpal program, w pierwszym okienku wskaz folder VIDEO_TS, w drugim wskaz miejsce gdzie ma być zapisany strumień mpg (czyli połączone fragmenty).

  3. Teraz oddziel audio od video za pomocą TMPGEnc Wskazujesz plik mpg i (File->MPEG Tolls->De Multiplexing). Uzyskasz dwa pliki (osobno audio osobno video).

  4. W jakimś edytorze audio obsługującym pliki *.ac3 (w takim formacie prawdopodobnie uzyskasz ścieżkę audio) przekonwertuj go do formatu *.mp3.

P.S. Prawdopodobnie są programy inne gdzie można to zrobić w kilku kliknięciach ale ja się nimi nigdy nie bawiłem.

Jeżeli płyta nie będzie zabezpieczona to voby z DVD można zgrać na HDD metodą przeciągnij i upuść.

Spróbuj znaleźć w Googlach : AoA Audio Extractor. Wycina ścieżki audio i konwertuje do AAC, MP-3 lub WAV. Działa świetnie a obsługa b.prosta.

Spróbuj znaleźć w Googlach : AoA Audio Extractor. Wycina ścieżki audio i konwertuje do AAC, MP-3 lub WAV. Działa świetnie a obsługa b.prosta. P.s.- moim zdaniem jego plusem jest to że jeżeli bawisz się z teledyskami to zlecasz mu pracę z dowolną ilością nagrań. Bardzo wygodne.