Zgrywanie VHS na komputer

Witam!

Przepraszam, jeśli temat został założony w nieodpowiednim miejscu, ale chyba tylko ono pasowało do tego typu tematu. Mam następujący problem:

Posiadam film na kasecie VHS, ale bardzo chciałbym go przegrac na dvd. Rozumiem, że na pocątek muszę go zgrac zrobic porządek i dopiero nagrac na plyte, ale mam problem ze zgraniem… Mianowicie: Posiadam kartę Asus AH3650, do której została dołączona przejściówka na której są trzy wejścia chinch (mam nadzieję, że taka jest poprawna pisownia) oraz jedno zwykle (chyba Ps/2). Wejścia na przejściówce oznaczone są następująco (zaczynając od domniemanego ps/2): SVIDOUT, Y, P (obok jest jakby flaga), Pb/AV. Zaś na magnetowidzie mam wejścia chinchowe Audio, Video In i Audio Video Out. Próbowałem różnych konfiguracji tego podłączenia, ale niestety w żadnej Movie Maker nie wykrywa magnetowidu. Korzystałem również z Virtual dub, który również nic nie pokazywał. Co robię nie tak? Czy mogę prosi o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie ?

Z góry dziękuję.

z opisu technicznego twoja karta NIE posiada WEJŚCIA a jedynie same wyjścia ( Wyjście video (tv-out), wyjście Video HDTV, 2x wyjście DVI, HDMI przez adapter)

Ja kiedyś też zgrywałem z kaset na płytki ale robiłem to za pomocą karty TV ( na allegro kupisz jakaś karte na PCI za 20 - 30 zł) i wtedy masz tam WEJŚCIA i WYJŚCIA audio i Video

Ja również korzystałem z programu VirtualDub

Twoja karte ma tylko wyjścia, nie nagrasz filmu na komputerze za jej pomocą.

Jeśli jest to jedna, dwie kasety to nie ma co kombinować z kartami TV do komputera tylko podejść do zakładu fotograficznego który zgrywa materiał z kaset na płytki i po kłopocie.

"Firma Roxio oferuje rozwiązanie wszystkim tym, którzy jeszcze nie przenieśli zawartości posiadanych taśm VHS do postaci cyfrowej. Konwerter Easy VHS to DVD jest niewielkim urządzeniem, podłączanym do komputera poprzez port USB.

Produkt posiada wejścia S-Video oraz composite dla przechwytywania analogowego sygnału wideo. Ponadto urządzenia można użyć do transferu sygnału audio, co pozwoli zdigitalizować muzykę z kaset magnetofonowych i płyt winylowych. Dołączone do konwertera oprogramowanie umożliwia tytułowanie filmów, a nawet dodawanie do nich efektów. Dodatkowo pozwala na tworzenie list odtwarzania dla utworów muzycznych.

Cena Roxio Easy VHS to DVD to około 60$. "

źródło -->http://www.proline.pl/sklep.php?n=filmy-kaset-vhs-na-dysku-komputera