Zgrywanie zdjęć, Canon EOS 350d, Kubuntu 7.10

Witajcie. Mam dość dziwny problem. Zwykle zgrywałem fotki z mojego Canona 350’ki przez digiKAM, Lecz dziś wróciłem z wypadu, i… program nie widzi aparatu, mimo że system po podpięciu go wykrywa i niby montuje, Próbując ręcznie przeglądać zasoby karty pamięci, Dolphin zwraca mi “Unknown Error - Nieznany Model” dodam że wcześniej przez Delfinka również mogłem przeglądać zasoby aparatu. Wkurzyłem się, odpaliłem stara sprawdzoną Picase od Googli, i o dziwo wykrywa aparat dobrze, widzi foty, ale przy imporcie się wiesza, i teraz pytań garść:

  1. co może być problemem?

  2. dlaczego może się wieszać Picasa przy imporcie tylko kilku fot (miejsce na dysku jest, prawa do zapisu w odpowiednich folderach też odpalenie z konsoli nie daje żadnych bledów)

  3. jakie alternatywy proponujecie dla tych programów (które jako-tako by sobie poradziły z moim sprzętem?)

Spróbuj Gtkam lub F-Spot. Ten drugi jest przyciężkawy i rozbudowany, osobiście używam Gtkam.

problem tymczasowo rozwiązany, za sprawą F-Spot’a. Gtkam wywalał również błąd z połączeniem(wykrywał dokładnie aparat i model, ale nie pobierał) przy czym prosił bym oj jakieś rady/koncepcje co może być nie tak, że wcześniej wszystko chodziło a potem samo z siebie przestało

Może karta pamięci w aparacie cos sie uszkodziła

raczej to odpada, bo w takim razie jakim cudem f-spot działa, Picasa się wiesza a reszta albo nie widzi zdjęć, albo aparatu? Poza tym gdyby była karta uszkodzona, to wątpię bym mógł na niej dokonywać jakiekolwiek operacje - a mogę robić (zapisywać) foty, kasować, oraz formatować.

Wyeliminuj czynnik systemu.

Wydziel jakąś partycję niedużą i na niej postaw Ubuntu świeże.