Zgrzytanie w nowym laptopie

Witam!
Mam taki problem, nowo kupiony laptop wydaje z siebie przerywane zgrzytanie, raczej ciche ale mimo wszystko denerwujące dla ucha. Coś jak bzyczenie wściekłej muchy. Załączam mp3. Odgłosy pojawiają się głównie przy odtwarzaniu wideo czy przewijaniu stron w górę/w dół.
Gdy przykładam ucho wydaje mi się że dochodzą z okolic karty graficznej.
Zgrzytanie pojawia się niezależnie czy karta graficzna jest w danym momencie aktywna czy też nie.
Wiatraki włączają się rzadko, są ledwo słyszalne.
Zastanawiam się co z tym fantem zrobić

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Wojtek

 

Grafika
Intel HD Graphics 530
Nvidia Geforce GTX 960M

Głos 015.mp3

Może ja głuchy i nic nie słyszę.

 

Osłuchaj dysk? może, to on, masz zwykły, czy SSD?

 

Są części obrotowe, wentylatory i ruch powietrza i nie będzie idealnej ciszy.

 

Dysk SSD i jest raczej daleko od tego zgrzytania

Z tego co zerknąłem na instrukcję demontażu to w tym miejscu gdzie zgrzyta wypada karta graficzna i obok wiatrak, ale wiatraki chodzą raczej cicho, poza tym nie slychać żeby zgrzyty były w momencie włączania się wiatraka, raczej niezależnie

https://www.youtube.com/watch?v=AZFdIxVISp8

bardzo podobne

Laptop jest na gwarancji i jeśli wg Ciebie opisywany problem to usterka - to należy produkt reklamować

Wiem tylko obawiam się że będą trzymać sprzęt kilka tygodni i powiedzą, że taka uroda egzemplarza, raz już tak miałem w tym samym sklepie (Komputronik). Faktem jest że te odgłosy są dość ciche, przy otwartym oknie gdy słychać szum samochodów nie przeszkadza, ale w kompletnej ciszy robi się irytujące.

Rób jak uważasz, ja wadliwe urządzenie oddałbym na gwarancję.