Zgubiłem klucz WEP jak go odzyskać, sprawdzić?

Witam serdecznie!

Otórz znacie jakieś sposoby na odzyskanie klucza WEP:

jakieś programy, czy coś aby odzyskać albo gdzie on może byc zapisany na pudełko od neo TP czy na czymś innym. Prosze o pomoc :lol: Pozdrawiam pinio150

Klucz WEB nadajesz sam lub provider twojej sieci i tu należy zasięgnąć informacji.

Jeśli router jest twój to go zresetuj .

Domyślam się, że posiadasz Livebox. Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie do niego, to klucz WEP znajdziesz klikając na “Konfiguracja” (pulpit), zakładka “Sieć bezprzewodowa” i kliknąć Konfiguracja WEP. Klucz jest oddzielony dwukropkami.

spróbuj programem wirelesskeyview

można nim zobaczyć wszystkie używane wcześniej klucze sieci bezprzewodowych przechowywanych przez windows.

A więc sytuacja jest następująca: router jest mój i sam moge go konfigurować wg własnego uznania. Więc jak mam to zrobić PaPuX odnosząc sie do twojego posta:

zaklik o jakim resecie mówisz? chodzi ci o odpięcie kabelka jakiegoś od routera np zasilania lub kabla od neo TP, co da ten reset?

WSJD nie posiadam liveboxa normalny router za 300zł, a sposób na odszukanie klucza WEP do tego mojego routera jak wejść?

W panelu sterowania są zakładki Łącze bezprzewodowe, kreator sieci bezprzewodowej, kreator konfiguracji sieci, opcje internetowe może gdzieś tutaj będzie klucz WEP?

Franc a jak sie skanuje tym programem, trzeba coś nacisknąć żeby zaczoł pracować czy coś czekam na dalsze sugestie!

Nie wiem jak jest z Liveboxem ale chyba większość routerów ma z tyłu przycisk reset . Jak go wciśniesz zostaną przywrócone wszystkie ustawienia na standardowe . Będziesz musiał go od nowa skonfigurować i ustawisz sobie nowe hasło do sieci .

a czy np jak zadzwonie do TP to mi oni podadzą klucz WEP?

Do własnego routera - żal… dzwoń ci z błękitnej linii się ucieszą :stuck_out_tongue:

Może podasz nazwę i model routera, ale tak jak mówi @zaklik wystarczy go zresetować (10 - 20 sekund) zależnie od modelu. Z tyłu lub od spodu powinien być mały przycisk w otworze (zabezpieczenie przed przypadkowym wciśnięciem).

Po prostu zaloguj się do rutera przez kabel i tam odczytaj jaki masz klucz.

Wiem o co chodzi z tym resetem, ale ja nie wiem czy potem dam sobie rade skonfigurować router zeby wszystko działało więc sie tego lepiej nie podejmuje. Własnie dlatego zalezy mi na odzyskaniu tego klucza.

tomak własnie jak wejść do ustawień routera w przeglądarce wpisać/wkleić http://192.168.1.1/ i wpisać swoje dane takie jak te na stronie głownej,z wydruku strony w neostrady TP nazwe uzytkownika i hasło jeżeli tak to ja tak robie i naciskam i nic tak jakby było złe hasło.

Coś ty z tym TP się tak uparł. Co TP ma do twojego prywatnego routera. Hasło do niego sam powinieneś założyć - skoro jest twój. Jeśli nie pamiętasz hasła i loginu, to pozostaje ci tylko reset do ustawień fabrycznych.

0930b7d281019e80m.jpg

otórz nie pamiętam hasłą ani loginu, poszedłem do kolegi który ma routera równierz i on sie na tą stone powyzej zalogował (znał dane)

i wpisialiśmy kod wep i wszystko działało w moim telefonie, a teraz ja mam problem jak odzyskać login i hasło? gdzie one mogą być zapisane?

i jak zrestartuje router to wtedy nie bedzie zupełnie internetu w domu do czasu skonfigurowania go? jak będzie wyglądać konfiguracja może mi ktoś to troche przyblizyć, jezeli juz zdobęde hasło i login to juz dam rade z telefonem. Czekam na sugestie, mam nadzieje ze nie namieszałem. Pozdrawiam :slight_smile:

Ja akurat mam dlinka i też nieraz za pierwszym razem nie można się zalogować . Nieraz to i z 10 razy musiałem login i hasło wprowadzać . Jak jesteś pewnien , że to dobre hasło to próbuj .

no własnie kolega za pierwszym razem wbił login i hasło i mu weszło więc jak ja bede miał prawidłowe dane to też mi wejdzie za pierwszym razem. a wiem ze osoba która mi ustawiała hasło korzystała z wydruku z neostrady TP teraz tylko kwestia kombinacji i czy trafie. czekam na dalsze propozycje.

Spróbuj wejść na 192.168.1.1 i zalogować się jako admin:admin lub [puste]:admin - standardowe ustawienia logowania dla Linksysa (sprawdź jeszcze w instrukcji bo mogły być inne), ale osoba która Ci go ustawiała powinna je zmienić. Logowanie do Linksysa nie ma nic wspólnego z TP - jeśli domyślne hasło nie działa to spytaj osoby która go ustawiała jakie ustawiła login i hasło. Jeśli nie pamięta - pozostaje zresetowanie ustawień routera bo inaczej się nie zalogujesz => czyli nie zmienisz klucza WPA. Po zresetowaniu ustawień hasło i login będą domyślne (najlepiej zerknij do instrukcji routera), ale ustawienia połączenia musisz ustawić od nowa (tak samo klucz WPA).

Co do samych ustawień to ja nie pomogę, osobiście mam internet z Dialogu i tam ustawienia są inne :slight_smile: Ale poszukaj na stronie neostrady, musi być gdzieś opisane - mając wszystkie potrzebne dane ustawienie jest banalne.

ustawienia będą wyglądały mniej więcej tak:

Po uruchomieniu programu wyświetli Ci się lista połączeń do których miałeś dostęp lub zostały znalezione przez Twoją kartę bezprzewodową.

Znajdź na tej liście połączeń nazwę sieci bezprzewodowej przez którą się łączyłeś, np: “Linksys WAG200G” lub “Siec Moniki”

Twój klucz do sieci bezprzewodowej będzie wyświetlony w kolumnie “Key (Ascii)” - najlepiej spisz go sobie na kartkę

Aby klucz skopiować: Kliknij na nazwę Twojej sieci bezprzewodowej prawym klawiszem, i wybierz opcję “Copy Key (Ascii)”

Klucz wpisz/wklej przy połączeniu z własną siecią bezprzewodową.

Jaki to model ? i firma routera ?

Generalnie to mógłbyś próbować ze standardowym(instrukcja obsługi) na pewno pisze na jaką stornę się zalogować i jakie dane wpisać(musisz to robić po kablu).

A jeżeli by na standardowych nie działało to radziłbym przypomnieć a jak nie to konfiguracja mniej więcej prosta(raczej, zależy ile tam tego już masz ustawionego).

Do konfiguracji by Ci były potrzebne dane od TP, ustawić PPPoE, dane od TP: login/hasło. DHCP skonfigurować, nazwę sieci zmienić, ustawić nowy WPA czy WEP i wpisać go w kompie i gotowe(tak z grubsza).

standartowe ustawienia dla Linksysa to:

login: admin

password: admin

a mam komputer stacjonorny który jest połaczony kablem z routerem to pewnie dlatego ten program co Franc mi tłumaczy a ktoś inny podał nazwe mi nie wyświetlał danych, a może jakbym ten program do skanowania odpalił na latpopie w którym internet działa to wtedy by pokazał te potrzebne mi informacje?

a co do resetu boje się że moge potem nie ustawić dobrze lub że w ogole nie będzie działać internet i wtedy bym miał troche przypał.

niby tak niewiele mi brakuje do szczęscia a tak dużo kurcze :stuck_out_tongue: sprawdze ten wariant z laptopem i powiadomie czy dał jakiś rezultat. :wink:

programem WirelessKeyView na pendrive’rze i tylko samą instalke na dwóch laptopach odpalałem i rezultat jest ten sam, aplikacja ta działa bez instalowania(w archiwum są trzy pliki 1-pomoc; 2-plik textowy;3-sam program). Na jednym laptopie na XP na koncie gościa i na drugim laptopie Home edition na koncie z ograniczeniami i rezultat równierz ten sam.

oto screen:

677524c953b423cfm.jpg

oto zrzut nic nie mozna nacisknąc i zaznaczyc ;(

Zanim włączysz WirelessKeyView najpierw go rozpakuj.

Odpal WirelessKeyView na koncie administratora na tym komputerze/laptopie przez który nie możesz się połączyć z własną siecią bezprzewodową, a przez który wcześniej się łączyłeś bezprzewodowo poprzez swój router.

Ten program odczytuje tylko hasła do sieci bezprzewodowej, które windows sobie gdzieś w systemie zapisuje, po ich wcześniejszym wprowadzeniu oczywiście. Nie ingeruje on w żaden sposób w transmisję bezprzewodową. Tylko jeżeli wcześniej na jakimś komputerze wprowadzisz hasło do sieci bezprzewodowej, to też na tym komputerze go możesz odczytać za pomocą tego programu.