Zgubiłem naklejke od windowsa

(fiesta) #21

Skoro masz OEMa to zainstalowanie go na nowym komputerze nie jest zgodne z licencją.

(Adrian Ha) #22

hmm nic nie rejestrowałem, kupiłem system wraz z książką, płytą i nalepką

(Kuba K94) #23

To gdzie ty takie rzeczy trzymasz? Moich rzeczy jeszcze nikt nie tknął i dobrze.

A jaką masz wersję tej windy, OEM? Bo jeżeli tak to przecież naklejka powinna być przyklejona na obudowie komputera, na którym jest dany system. Ja mam OEM, ale naklejka jest nadal w pudełku :P.

OEM, czyli system kupiony razem z komputerem i może on być tylko zainstalowany właśnie na tym jednym komputerze :wink:

(fiesta) #24

Przynajmniej od paru ładnych lat wersję OEM Windowsów można już kupić bez komputera, ale instalując go “wiążemy” go z danym kompem.

(Adrian Ha) #25

nie, osobno kupiłem ten system

(MarS) #26

Bzdury piszesz. Bez żadnego problemu na podstawie faktury zakupowej można uzyskać duplikat zarówno certyfikatu COA jak i płyty instalacyjnej. Wystarczy zwrócić się do sprzedawcy. Poprzedni klucz jest automatycznie unieważniany. Najlepiej odczytać obecny klucz przy pomocy ogólnodostępnych programów jak np. Magically Key Finder http://www.magicaljellybean.com/

Znacznie przyśpieszy to proces uzyskania duplikatu certyfikatu

(niezDarek) #27

a jaki klucz mają unieważnić, jeżeli go nie zna ??

(MarS) #28

Zna. Przecież pracuje na kopii systemu, więc wystarczy tylko go odczytać a nawet jak się go nie zna, czyli by np. sformatował partycję z systemem, to też nie ma żadnego problemu z uzyskaniem duplikatu

(niezDarek) #29

tylko że z tego co rozumiem z tematu to nawet nie wpisywał klucza podczas instalacji tylko dał dalej i potwierdził że wciągu 30 dni aktywuje system.

(MarS) #30

Nie. Niczego podobnego nie napisał. Stwierdził tylko, że zgubił naklejkę i musi aktywować system do 30 dni. Wiele firm nie nakleja certyfikatu na obudowę tylko wrzuca luzem do pudełka po płycie głównej

(niezDarek) #31

ale jeżeli by wpisał to chyba by bez problemu aktywował online, ja tak to rozumiem, no fakt zdążają się rożne przypadki, ale napisał ze ma oryginalny.

(Utrivv) #32

Dodam że z doświadczeń moich i kolegów wynika że idąc z fakturą do sklepu nośnik można uzyskać od ręki - dotyczy nie tylko systemu ale także gier.

(MarS) #33

Nie musiał aktywować, ma na to 30 dni, więc nie musi się śpieszyć

(niezDarek) #34

no wiem że nie musiał aktywować napisałem o tym

z tym że 11 stycznia napisał że ma jeszcze 15 dni, więc zostało mu 6 dni na aktywacje, nie wiem czy mu się już udało czy co, ale nie odpisuje i tyle.

(Maciejzimmer) #35

Jeśli chodzi o system Windows Vista to przecież klucz można zobaczyć normalnie w systemie więc nie widzę problemu. Panel sterowania / System - jest coś takiego jak identyfikator produktu i jak dla mnie to to jest właśnie klucz. Koleś coś ściemnia, może myślał, że klucz mu ktoś poda, tępa strzała czy co?

(MarS) #36

W Viście jest postać cyfrowa kodu a nie literowa

(SilberPunkt) #37

To nie jest klucz licencji (zresztą byłoby totalną głupotą wyświetlanie go w systemie) a oznaczenie wersji systemu.

Trochę konkretniej o odzyskiwaniu naklejki bądź nośnika było jakiś czas temu na DP:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ows+XP+OEM?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ntycznosci

:roll:

(Angelofspears) #38

a przypadkiem nie jest komputer dalej legalny gdy nalepki nie ma na obudowie?

(fiesta) #39

A ni przypadkiem, a ni w rzeczywistości nie.