Zgubiłem telefon

Zgubiłem telefon nokie N73. Co mam robić? Można namierzyć ten telefon ? Musze go odzyskać !

Raczej na odnalezienie telefonu są znikome szanse lepiej idź do operatora i zablokuj kartę sim którą miałeś w telefonie.

nie blokuje. muszę telefon znaleźć ! nie mogę go namierzyć ?

Hm… policja by mogła… idź i się zapytaj xD ale pewnie odmówią :stuck_out_tongue:

telefonu raczej nie odzyskasz, jesli podejrzewasz kradziez

najpierw na najblizszy komisariat, a pozniej do lokalnego serwisu nokii z dokumentami z policji, powinni zablokwac telefon

a pozniej tylko modlic sie jak dziala polska policja

jesli znajda mozesz pozwac kolasia i odzyskac kase

(sorry ze bez polskich fontow ale pisze z express gate)

no to jest kradzież.

Po zgłoszeniu na policji jeśli nikt go nie odda przyślą ci liścik że sprawa została umorzona, znalazca wymieni karę

kupi sobie w kiosku nową i szukaj wiatru w polu i co mu zrobisz nic .Jeśli telefon nie jest zablokowany trzeba mieć nadzieję że są jeszcze uczciwi ludzie .Mojej córce ukradł złodziej telefon i co i nic trzeba było sie pogodzić ze strata.

mroczny30 - a co ma do tego policja nie jest jasnowidzem.

Racja, policja wypełni tylko taki świstek i powie mówi sie trudno - życie, taka samą sytuacje miałem. Po jakimś czasie przyjdzie pismo o umorzeniu sprawy z powodu braku dowodów. Life is brutal.

uważam team za zamknięty. wiem kto ukradł komórkę, jutro się z nim rozliczymy.

Teoretycznie technika pozwala namierzyć zgubiony telefon. Nawet jeśli ktoś zmieni kartę SIM, to operator nadal go rozpozna po numerze IMEI. Dokładność namierzenia telefonu w mieście to kilkadziesiąt metrów, poza miastem kilkaset metrów.

Nawet jeszcze mniej, z dokładnością do pokoju- plotka głosi, że istnieją urządzenia udające stację bazową, a telefon musi odpowiedzieć na wezwanie stacji bazowej. Po czasie odpowiedzi można określić odległość. Takie urządzenie było pokazane w filmie “Dzień Niepodległości”. Czyli każdy mógłby namierzyć telefon bez wiedzy i zgody operatora i użytkownika.

Praktyka w Polsce wyglada tak, że cud jeśli policja ma komputer (nadal używają maszyn do pisania), a o namierzaniu telefonu można zapomnieć. Chyba że to policja wojewódzka, nie miejska, ale oni takimi błahymi sprawami się nie zajmują. Operator mógłby podać pozycję telefonu, ale musi mieć wniosek sądu lub prokuratury.

Zdaje się że operatorzy blokują telefony po numerze IMEI (kiedyś tak robili), można się do nich zgłosić z dowodem zakupu telefonu i dokumentami zawierającymi IMEI (pudełko, karta gwarancyjna). Szczęśliwy nowy posiadacz mógłby przeprogramować IMEI, ale to nie taka prosta sprawa i nielegalna.

Oj, widze, że ktoś będzie jadł śniadanie przez słomkę Xd xD :lol:

;-X

i co odzyskales telefon ?

tak ! :lol: :lol:

Coś dokładniej? :smiley:

no wlasnie :stuck_out_tongue: zlaliscie go?

ta , koma odzyskana

temat zamknety

Ale tak na przyszłość. Policja może namierzyć zgubiony telefon. Mojej koleżance zakosili, a policja go namierzyła :stuck_out_tongue: