Zgubiona płyta z Windows XP z zainst. SP2 a nowa płyta od MS

Witam

Mój znajomy, który niedawno zgubił płytę z legalnym systemem Windows XP Prof. z zainstalowanym SP2 w wersji BOX , chciałby od Microsoftu ( odpłatnie ) uzyskć orygninalną płytę instalacyjną, ale z zainstalowanym fabrycznie SP3 - gdyż jak stwierdził, zależy mu, aby nie bawić się w ponowną instalację SP3 bowiem często bawi się w testowanie różnych programów i sama instalacja SP3 dość długo zajmuje czasu a formatowanie dysku u niego jest dość powszechne.

Pytanie brzmi : czy Microsoft ma obowiązek legalnemu użytkownikowi wydać płytę instalacyjną systemu Windows XP z Service Packiem wyższym ( o ile taki w danym czasie istnieje ) , aniżeli taki, jaki pierwotnie nabył ? w tym powyższym przypadku jest to oczywiście wspomniany Service Pack 2 .

Pozdrawiam

:slight_smile:

a czy producent samochodu,po jego rozwaleniu przez użytkownika ma obowiazek wydać mu nowy samochód, nawet jak kraksa nastapiła w okresie gwarancji?

niestety niezbyt trafne porównanie względem samochodu, Microsoft udostępnia bezpłatnie SP3 dla legalnych użytkowników, który należy pobrać i zainstalować - tu chodzi o zwykłą płytę z zainstalowanym fabrycznie SP3 i tyle - co w/g mnie dla MS nie powinno być problemem.

sprecyzuj czy udostępnia sp3 (sam service pack 3) czy też pliki instalacyjne xp lub obraz płyty z win xp sp3?

wydaje mi się,że udostępnia tylko sp3 (dla użytkowników domowych)

z Twojego pytania wynika,że ta płyta ma być za darmo…myślę,że nie ma takiej możliwości

choć na pewno jest jakis sposób,aby taką płytę kupić od MS

“Microsoft udostępnia bezpłatnie SP3 dla legalnych użytkowników”-udostępnia dla wszystkich, ci nielegalni też mogą popbrać i zainstalować sp3,jeżeli nie bezpośrednio od MS, to z innych portali z oprogramowaniem…jak choćby “Dobrych Programów”

Oczywiście odpłatnie ( on poniesie koszty ) obraz płyty Windows XP Prof. z zintegrowanym fabrycznie SP3 - cyt. " chciałby od Microsoftu ( odpłatnie ) uzyskać orygninalną płytę instalacyjną, ale z zainstalowanym fabrycznie SP3 "

=P~

zawsze możesz pobrać za darmo aktualny obraz xp sp3 1:1

ale jak chcesz kupić to kupuj

"Pytanie brzmi : czy Microsoft ma obowiązek legalnemu użytkownikowi wydać płytę instalacyjną systemu Windows XP z Service Packiem wyższym ( o ile taki w danym czasie istnieje ) , aniżeli taki, jaki pierwotnie nabył ? w tym powyższym przypadku jest to oczywiście wspomniany Service Pack 2 " takie jest pytanie.Z niego wynika,moim zdaniem ,że ma być za darmo.Wydać to co innego niż sprzedać.

tak, ale czym jest wydanie po uiszczeniu opłaty ? :slight_smile: to sprzedaż, a ze wstępu wiemy, że ta osoba gotowa jest zapłacić. :slight_smile:

Najlepiej zapytać u źródła.

Jak napisał pawcio1212, jeśli kolega posiada dowód zakupu i/lub naklejkę COA i tak będzie legalnie z wpisanym kluczem od zakupionego windowsa.

@krowasc ten wątek był już sprawdzany przez mojego znajomego, jeden konsultant stwierdził, że jest to możliwe, drugi, że nie, a trzeci stwierdził, że na 100% nie jest pewien czy można … jeśli pracownici MS ( a bynajmniej ich część ) tego nie wie :wink: to kto może to wiedzieć :expressionless: ?!

Na “słuchawkach” siedzą pracownicy tymczasowi zewnętrznych call center… Sam MS też nie jest pewny swoich (jeśli pamiętasz zamieszanie wobec OEM ze 2 lata temu) szczegółowych zapisów licencji…

i przy instalacji wpisz swój klucz licencyjny

Tak było z Win 98 jakiej pare lat temu, kupowało sie tylko klucz a obraz był do ściągnięcia od MS