Zgubiony klucz od Windowsa

Witam!

Co można zrobić w wypadku, gdy zgubi się klucz do Windwosa (tzn. ten cały certyfikat)? Faktura jest, płytka też. Na infolinii powiedzieli, że nic nie mogą pomóc czy na pewno tak jest?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!

Masz zainstalowany system na tym kluczu?

Jeżeli system z tym kluczem nadal “stoi” to można go bez problemu wyciągnąć

W zasadzie certyfikat jest najważniejszy a faktura czy płyta to tylko “dodatek” do tego certyfikatu. Jeśli go zgubiłeś, to sytuacja wydaje się beznadziejna, bo teoretycznie straciłeś tym samym licencję na system?

Swoją drogą, jak można zgubić certyfikat - przecież powinien on być naklejony na obudowie komputera lub na pudełku po systemie?

Zadzwoń do MS i poproś kogoś kompetentnego w tej sprawie. Powinni Ci wydać duplikat COA… lecz pewnie za opłatą, przynajmniej jeśli chodzi wysyłkę.

Dzięki za odpowiedzi!

Sprawa wygląda tak: koleżanka kupiła laptopa i do niego system. Wypakowała wszystko, wyciągnęła płytkę, a resztę wrzuciła do pudełka po laptopie, które poszło do kosza… Niestety, Windows został postawiony bez klucza.

Co do tego duplikatu, to gdzieś o tym czytałem i dlatego chciałem się jeszcze upewnić czy jest jakaś szansa. Więc spróbujemy :D.

Dodane 30.12.2009 (Śr) 18:06

Szukałem trochę i ponoć o duplikat może się starać jedynie sklep i trzeba mieć 14-cyfrowy numer certyfikatu autentyczności (COA Barcode) - a tego nie ma…

Trochę beznadziejna sytuacja, dodatkowo pani na infolinii mówi, że nic nie może i zbywa człowieka…

Rzeczy które “zostały z windowsa”: zielona książeczka i płyta z opakowaniem :cry:

Ale w sklepach robią z tego problem i za bardzo nie chcą tego zorganizować.

MS odsyła do sklepu. Sklep do MS. I tak w kółko.

Przechodziłem to jakiś czas temu, bo miałem na myśli zmianę obudowy…

ostatecznie dałem sobie spokój.

Ten numer jest na pudełku z Windowsem - jeśli masz wersję OEM, to masz brązowe pudełko i z boku nalepkę, a na niej COA Barcode, jak u mnie:

pic00014.png

Może autor będzie miał więcej szczęścia.

Niestety, ale pudełka też brak (dzięki Pablo55 za fotki) czyli nic z tym fantem nie idzie zrobić :-(.

Dzięki za pomoc!